03.02.2021 - USA: Ministerstvo obrany bude řešit bílý nacionalismus a sexuální útoky v armádě

Nově jmenovaný ministr obrany USA, penzionovaný generál Lloyd James Austin III, při svém prvním slyšení v senátu uvedl, že americké ozbrojené síly si nejsou jisty tím, jak se mají postavit bílému nacionalismu a pravicovému extremismu ve svých řadách.
Po útoku na Kapitol 6. ledna se ozbrojené síly ocitly pod politickým tlakem, protože se pochodu, demonstrace a patrně i „dobývání“ budovy zúčastnili bývalí i současní vojáci.
Pentagon prý potřebuje zpracovat důkladnou analýzu, aby zjistil, kolik vojáků věří „bílé nacionalistické ideologii“. Proto se na šedesát dní přerušuje celá řada aktivit, než se vše vyšetří a vyřeší.
Austin dal současně vedoucím armádním představitelům dva týdny na zpracování programu prevence sexuálních útoků v armádě.
www.reuters.com
www.theguardian.com
URL : https://www.valka.cz/03-02-2021-USA-Ministerstvo-obrany-bude-resit-bily-nacionalismus-a-sexualni-utoky-v-armade-t239390#661562 Verze : 3

Diskuse

no, vzhledem k tomu, ze Joe Bidet obnovil praxi prijimani vselijakych gender bender pomatencu, tak hodne stesti. V bombarderech B-52 musi predelavat zachodky, aby damy z leteckeho personalu mely behem potreby soukromi. Resi se noseni culiku a dalsich vystrelku spojenych s damskou casti armady. Takze myslim ze armada USA je na dobre ceste ... stat se naprosto nebojeschopnou, utopenou v takovychto diletantskych problemech.

Plus superbowl zahajila jakasi "cernosska" hymna, coz spousta osob zijich v i vne USA kvitovala s prekvapenim, neb nevedeli, ze USA maji hymny dve, tu oficialni-belosskou, a tu cernosskou. No, clovek se stale uci ...
URL : https://www.valka.cz/03-02-2021-USA-Ministerstvo-obrany-bude-resit-bily-nacionalismus-a-sexualni-utoky-v-armade-t239390#661581 Verze : 3
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více