02.12.2015 - Ministři zahraničí NATO pozvali Černou Horu ke vstupu do Aliance

Přístupová jednání by měla začít na jaře příštího roku. Po jejich ukončení musí parlamenty osmadvacítky současných členských zemí ještě ratifikovat přístupové protokoly.
Vůči vstupu Černé Hory do aliance měla výhrady Ruská federace. Zástupci NATO však opakovaně zdůrazňují, že rozhodnutí o vstupu je výlučnou věcí dotyčné země a spojenců v NATO a nikdo třetí nemá právo veta. Ani v Černé Hoře samotné však nemá vstup jednoznačnou podporu.
Příští rok v červenci by Černá Hora mohla být na summit NATO ve Varšavě přizvána jako pozorovatelská země.


www.ceskenoviny.cz
www.natoaktual.cz
zpravy.idnes.cz
URL : https://www.valka.cz/02-12-2015-Ministri-zahranici-NATO-pozvali-Cernou-Horu-ke-vstupu-do-Aliance-t186246#543393 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více