Main Menu
User Menu

Indianapolis

Indianapolis, Indiana

     
Název:
Name:
Indianapolis
Originální název:
Original Name:
Indianapolis
Další názvy:
Other Names:
Indy, The Circle City,
Crossroads of America, The Racing Capital of the World, Amateur Sports Capital of the World
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Marion
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
39°46'05.88"N 86°09'29.52"W
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1821
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Pamätník vojakom a námorníkom
pamätník druhej svetovej vojny
Muzea:
Museums:
Indianske státne múzeum
Múzeum občianskej vojny plukovníka Eli lillyho
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
DD.MM.1902-13.03.1931
Marmon Motor Car Co.
DD.MM.1905-DD.MM.19RR
American Car & Foundry Co.
DD.MM.1905-DD.MM.1910
Overland Automobile Co.
DD.MM.1915-16.10.1916
General Motors Co.
16.10.1916-10.07.2009
General Motors Corp.
13.03.1931-DD.MM.196R
Marmon-Herrington Co. Inc.
DD.MM.1938-20.02.1986
International Harvester Co.
DD.MM.1946-DD.MM.1998
Chrysler Corp.
20.02.1986-DD.MM.2014
Navistar International Corp.
DD.MM.1998-DD.MM.2005
DaimlerChrysler Motors Co. LLC
10.07.2009-DD.MM.2011
General Motors Co., Inc.
Premier Motor Manufacturing Co.
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.indy.gov
URL : https://www.valka.cz/Indianapolis-t89473#403461Verze : 0
MOD