Main Menu
User Menu

Cádiz

Cádiz (ES-AN)

     
Název:
Name:
Cádiz
Originální název:
Original Name:
Cádiz
Další názvy:
Other Names:
fenicky - Gades - opevnené miesto al. miesto za múrmi
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Provincia Cádiz
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
36°33'13.66"N 6°18'29.61"W
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
8 - 9 stor pred Kristom
Vojenské objekty:
Military Objects:

Pevnosť Baluarte de la Candelaria
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Veža prvého optického telegrafu
Veža Puerta Tierra
Veľké divadlo Falla
Katedrála Santa Cruz de Cádiz
Vykopávky Rímskeho divadla
Veža Tavira
Palác miestneho zastupiteľstva
Palác colnice
Kráľovské väzenie
Kaštiele Santa Catalina a San Sebastián
Pevnosť Baluarte de la Candelaria
Kostoly San José, Santa Cruz, Conversión de San Pablo a Carmen
Kráľovská kaplnka Nuestra Senora del Pópulo
Muzea:
Museums:
Cádizské múzeum
Múzeum Cádizských dvorov
Osobnosti:
Personalities:
Juan José Lerena y Barry
Pedro de Salazar Herrera
Manuel Pavía
George Gordon Meade
Juan Ruiz de Apodaca
Lucio Cornelio Balbo
Juan Álvarez Mendizábal
Francisco Javier Istúriz
Emilio Castelar
Luis González Bravo
Segismundo Moret
Fermín Salvochea
Antonio Alcalá Galiano y Fernández de Villavicencio
+ José Mariano de Abasolo
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
15.09.1583-08.11.1583
11. pěší pluk Bobadilla
11th Infantry Regiment of Bobadilla
15.09.1583-DD.MM.1583
Pluk námořnictva
Naval Regiment
DD.MM.1620-DD.MM.1620
Starý pluk námořní pěchoty
Marines Old Regiment
DD.MM.1624-DD.MM.1624
Starý pluk námořní pěchoty
Marines Old Regiment
DD.MM.1632-DD.MM.1634
Starý pluk námořní pěchoty
Marines Old Regiment
DD.MM.1635-DD.MM.1635
Starý pluk námořní pěchoty
Marines Old Regiment
DD.MM.1657-DD.MM.1657
Starý pluk námořní pěchoty
Marines Old Regiment
DD.MM.1701-DD.MM.1702
1. pluk námořnictva
1st Naval Regiment
15.08.1702-24.09.1702
Pěší pluk Vizcounta Charlemonta
Viscount Charlemont\'s Regiment of Foot
23.08.1702-DD.09.1702
Pěší pluk Hraběte Donegala
Earl of Donegal\'s Regiment of Foot
DD.09.1702-DD.11.1702
1. pluk námořnictva
1st Naval Regiment
DD.MM.1748-DD.MM.1751
8. pěší pluk "Zamora"
8th infantry Regiment "Zamora"
DD.MM.1749-DD.MM.1757
9. pěší pluk "Soria"
9th Infantry Regiment "Soria"
DD.MM.1756-DD.MM.1762
10. pěší pluk Córdoba
10th Infantry Regiment Córdoba
DD.MM.1756-DD.MM.1762
2. lombardský pěší pluk (Italský)
2nd Infantry Regiment of Lombardy (Italian)
13.01.1761-DD.10.1761
9. pěší pluk "Soria"
9th Infantry Regiment "Soria"
DD.MM.1799-DD.08.1800
1./42. pěšího pluku
1st/42nd Regiment of Foot
DD.MM.1799-DD.08.1800
42. pěší pluk
42nd Regiment of Foot
DD.10.1800-DD.10.1800
1./52. pěšího pluku
1st/52nd Regiment of Foot
DD.10.1800-DD.10.1800
1./54. pěšího pluku
1st / 54th Regiment of Foot
DD.10.1800-DD.10.1800
2./54. pěšího pluku
2nd / 54th Regiment of Foot
DD.10.1800-DD.10.1800
52. pěší pluk
52nd Regiment of Foot
DD.10.1800-DD.10.1800
54. pěší pluk
54th Regiment of Foot
DD.06.1808-DD.07.1808
1./50. pěšího pluku
1st/50th Regiment of Foot
DD.06.1808-DD.07.1808
50. pěší pluk
50th Regiment of Foot
03.07.1808-DD.08.1808
1./29. pěšího pluku
1st/29th Regiment of Foot
03.07.1808-DD.08.1808
29. pěší pluk
29th Regiment of Foot
DD.MM.1808-DD.MM.1809
37. pluk provinčných milícií "Ciudad Real"
37th Province Militia Regiment "Ciudad Real"
05.02.1810-09.09.1810
1. prapor 94. pluku pěchoty
1st Battalion of the 94th Regiment of Foot
05.02.1810-09.09.1810
94. pluk pěchoty
94th Regiment of Foot
DD.10.1810-DD.10.1810
2. prapor 89. pěšího pluku
2nd Battalion of the 89th Regiment of Foot
DD.11.1810-DD.01.1811
2. prapor 95. pěšího pluku
2nd Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.11.1810-DD.01.1810
3. prapor 95. pěšího pluku
3rd Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.MM.1812-DD.MM.1813
5. savojský pluk
5th Savoy Regiment
DD.MM.1813-DD.MM.1814
1./29. pěšího pluku
1st/29th Regiment of Foot
DD.MM.1813-DD.MM.1814
29. pěší pluk
29th Regiment of Foot
10.07.1965-02.10.1985
10. skupina logistiky
10th Logistic Group
10.07.1965-02.10.1985
10. smíšený ženijní prapor
10th Mixed Engineer Battalion
10.07.1965-02.10.1985
15. polní dělostřelecký pluk
15th Field Artillery Regiment
Průmyslové podniky:
Industry:
Construcciones Aeronauticas S.A.
lodenice Navantia
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.cadiz.es
www.cadizturismo.com
URL : https://www.valka.cz/Cadiz-t88881#356247Verze : 0
MOD
Diskuse