Main Menu
User Menu

Skupina armád G [1944-1945]

Army Group G / Heeresgruppe G

     
Název:
Name:
Skupina armád G
Originální název:
Original Name:
Heeresgruppe G
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.09.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Armádní skupina G
Datum zániku:
Disbanded:
06.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
12.09.1944-21.09.1944 Blaskowitz, Johannes (Generaloberst)
21.09.1944-23.12.1944 Balck, Hermann (General der Panzertruppe)
24.12.1944-28.01.1945 Blaskowitz, Johannes (Generaloberst)
29.01.1945-03.04.1945 Hausser, Paul (SS-Oberstgruppenführer und Generaloberst der Waffen-SS)
05.04.1945-06.05.1945 Schulz, Friedrich (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
12.09.1944-20.09.1944 Gyldenfeldt, Heinz von (Generalmajor)
20.09.1944-30.11.1944 Mellenthin, Friedrich-Wilhelm von (Oberst)
30.11.1944-30.03.1945 Staedke, Helmut (Generalmajor)
30.03.1945-06.05.1945 Wentzell, Fritz (Generalleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.04.1944-15.12.1944 19. armáda
28.04.1944-05.08.1944 LXVI. záložní sbor
DD.05.1944-DD.07.1944 1. armáda
DD.05.1944-DD.07.1944 189. záložní divize
DD.05.1944-DD.08.1944 9. tanková divize
DD.06.1944-06.07.1944 LVIII. záložní tankový sbor
06.07.1944-DD.08.1944 LVIII. tankový sbor
04.08.1944-DD.09.1944 16. pěší divize
05.08.1944-DD.09.1944 LXIV. armádní sbor
10.09.1944-16.10.1944 5. tanková armáda
DD.09.1944-DD.04.1945 1. armáda
DD.09.1944-DD.11.1944 30. granátnická divize Waffen-SS (ruská č. 2)
DD.09.1944-DD.09.1944 LVIII. tankový sbor
29.01.1945-02.03.1945 24. armáda
30.01.1945-11.04.1945 19. armáda
DD.01.1945-DD.02.1945 Divize č. 405
23.03.1945-DD.MM.RRRR 7. armáda
26.03.1945-11.04.1945 Pevnost Alpy
DD.03.1945-02.03.1945 Pevnost Alpy
14.04.1945-08.05.1945 352. divize lidových granátníků
26.04.1945-29.04.1945 19. armáda
30.04.1945-08.05.1945 Pevnost Alpy

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Heeres-Gruppenkommando G
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939—1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Skupina-armad-G-1944-1945-t8707#400858Verze : 2
MOD
Heeresgruppe G (skupina armád G)



1. Životopis:


Zostavená 28.4.1944 vo Francúzsku pôvodne ako Armeegruppe G, dňa 12.9.1944 premenovaná na Heeresgruppe G.



2. Členenie:


a) Heeresgruppentruppen:


Nachrichten-Regiment 606 - zpravodajský pluk 606


b) Podriadené armády: (dátum – armády)


máj/květen 1944 - 19. Armee, 1. Armee
august/srpen 1944 - 19. Armee
september/září 1944 - 19. Armee, 5. PAnzerarmee, 1. Armee
november/listopad 1944 - 19. Armee, 1. Armee
január/leden 1945 - 1. Armee
február/únor 1945 - 19. Armee, 1. Armee
apríl/duben 1945 - 1. Armee, 7. Armee
URL : https://www.valka.cz/Skupina-armad-G-1944-1945-t8707#92650Verze : 0
MOD