Main Menu
User Menu

Domobranecký prapor č. 1 [1918-1919]

1st Militia Battalion

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 1
Originální název:
Original Name:
Domobranecký prapor č. 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1918
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.10.1919
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:

Dislokace:
Deployed:
01.12.1918-06.12.1918 Busto Arsizio, ?
06.12.1918-15.03.1919 Coerezza, ?
15.03.1919-03.04.1919 Solbiate Olona, ?
03.04.1919-08.04.1919 přesun do vlasti
08.04.1919-DD.06.1919 Horní Suchá, ? /
DD.06.1919-DD.08.1919 Dombrová, ? /
DD.08.1919-DD.09.1919 Horní Suchá, ? /
DD.09.1919-08.09.1919 Orlová, ? /
08.09.1919-20.09.1919 Šumbark, ? /
20.09.1919-25.09.1919 Hodonín, Velké jezdecké kasárny /

Velitel:
Commander:
01.12.1918-30.12.1918 Sedlák, Josef (rytmistr domobrany)
30.12.1918-03.01.1919 Cassimellini (kapitán italské armády)
03.01.1919-25.10.1919 Mašek, František (rytmistr domobrany)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda. České Budějovice 2014.
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-1-1918-1919-t85590#590154Verze : 2
MOD