Main Menu
User Menu

Madrid

Madrid (ES-M)

     
Název:
Name:
Madrid
Originální název:
Original Name:
Madrid
Další názvy:
Other Names:
arab. - مجريط Maǧrīţ
Magerit
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Provincia Madrid
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
40°25'00.00"N 03°42'00.00"W
Místní části:
Local Municipalities:
Mestské okresy - 1. Centro, 2. Arganzuela, 3. Retiro, 4. Salamanca, 5. Chamartín, 6. Tetuán, 7. Chamberí, 8. Fuencarral-El Pardo, 9. Moncloa-Aravaca, 10. Latina, 11. Carabanchel, 12. Usera, 13. Puente de Vallecas, 14. Moratalaz, 15. Ciudad Lineal, 16. Hortaleza, 17. Villaverde, 18. Villa de Vallecas, 19. Vicálvaro, 20. San Blas, 21. Barajas
První písemná zmínka:
First Written Reference:
8 stor.
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
La Puerta de Alcalá
Budova bývalého hospicu Kráľovského Ave María y San Fernando
Ulica Alcalá
Puerta del Sol
Námestie Cibeles s fontánou
Palác komunikácii
Budova Banky Espaňa
Aréna býčích zápasov
Katedrála Almudena
Kráľovská bazilika San Fernando el Grande
Bývalé maorské hradby
Veža de los Huesos
Mosty Segovia a Toledo
Monument Miguela de Cervantes
Gran Vía
Kráľovské divadlo
Kráľovský palác
Námestie C. Kolumba
Palacio de las Cortes
Bazilika Nuestra Senora de Atocha
Cintorín slávnych mužov
Burzovný palác
Budova Kráľovskej akadémie španielskeho jazyka
Neptúnova fontána
Budova Národnej knižnice
Budova pokladne
Námestie Canalejas
Kráľovský konvent La Encarnación a Las Descalzas Reales
Muzea:
Museums:
Múzeum histórie
Múzeum del Prado
Národné múzem umenia Kráľovnej Sofie
Múzeum Thyssen-Bornemisza
Národné antropologické múzeum
Múzeum Národnej akadémie krásnych umení
Múzeum ameriky
Múzeum Sorolla
Múzeum Lázaro Galdiana
Národné múzeum dekoratívneho umenia
Múzeum prírodných vied
Múzeum Madridu
Železničné múzeum
Námorné múzeum
Osobnosti:
Personalities:
-, Felipe III
* 14.04.1578 
Arias de Bobadilla, Francisco
† 20.01.1610
-, Felipe III
† 31.03.1621
de Austria, Baltasar Carlos
* 17.10.1629 
Fernández de Velasco y Tovar, Francisco Antonio
* DD.MM.1649 
-, Carlos II
* 06.11.1661 
-, Felipe IV
† 17.09.1665
Ramón de Moncada y Castro, Guillén
† 17.03.1670
von Habsburg, Maria Anna
† 16.05.1696
-, Carlos II
† 01.11.1700
-, Luis I
* 25.08.1707 
-, Fernando VI
* 23.09.1713 
-, Carlos III
* 20.01.1716 
- Ronquillo Briceño, Francisco
† 29.05.1717
-, Luis I
† 31.08.1724
- López Pacheco López de Zúñiga, Juan Manuel
† 29.06.1725
- Mercurio Antonio López Pacheco, Mercurio
† 07.06.1738
-, Felipe V
† 09.07.1746
-, Carlos III
† 14.12.1788
Ricardos, Antonio
† 13.03.1794
- de Glimes de Brabante, Ignacio
† DD.MM.1804
Olaguer Feliú, Antonio
† 19.05.1813
Isabela II, -
* 10.10.1830 
-, Ferdinand VII
† 29.09.1833
García de Polavieja, Camilo
* 13.07.1838 
González Parrado, Julián
* 28.01.1841 
Echagüe y Méndez de Vigo, Ramón
* 15.11.1852 
Alfonso XII, -
* 28.11.1857 
Prim y Prats, Juan
† 30.12.1870
de Zavala y de la Puente, Juan
† 29.12.1879
- de Villalonga y Escalada,, Juan
† 20.03.1880
Nouvilas y Rafols, Ramón
† 30.05.1880
Figueras y Moragas, Estanislao
† 11.11.1882
Fernández de Córdova, Fernando
† 30.10.1883
Alfonso XII, -
† 25.11.1885
Serrano y Domínguez, Francisco
† 25.12.1885
Alfonso XIII, -
* 17.05.1886 
Acosta Muñoz, Juan
† 24.06.1887
Grandes, Agustin Muñoz
* 27.01.1896 
Asensio Cabanillas, Carlos
* 14.11.1896 
Pi y Margall, Francisco
† 29.11.1901
- Fernández de Córdoba y Ziburu, Gonzalo
* 02.11.1907 
de los Ríos y Nicolau, Diego
† 04.11.1911
Martitegui y Pérez de Santamaría, Vincente
† 21.02.1912
Gutiérrez Mellado, Manuel
* 30.04.1912 
de Liniers y Pidal, Tomás
* 17.05.1913 
García de Polavieja, Camilo
† 15.01.1914
González Parrado, Julián
† 23.06.1915
- Negrín, Romulo
* 03.05.1917 
Echagüe y Méndez de Vigo, Ramón
† 25.11.1917
von Habsburg-Lothringen, Maria Cristina
† 06.02.1929
Weyler y Nicolau, Valeriano
† 20.10.1930
Serra Bartolomé, Moisés
† 20.07.1936
Fanjul Goñi, Joaquín
† 17.08.1936
- Villegas Montesinos, Rafael
† 23.08.1936
Aizpuru y Mondéjar, Luis
† 31.03.1939
Otzen, Wilhelm
† 18.07.1943
- Berenguer Fusté, Federico
† DD.MM.1948
Barrón Ortiz, Fernando
† 16.06.1953
de Cospedal García, María Dolores
* 13.12.1955 
Dávila Arrondo y Gil Arija, Fidel
† 22.03.1962
- José Sánchez-Ocaña Beltrán, José
† 12.08.1964
Siber, Rudolf
† 27.02.1965
Rojo Lluch, Vicent
† 14.10.1966
-, Filip VI.
* 30.01.1968 
Robles Pazos, Ramón
† 26.03.1968
Asensio Cabanillas, Carlos
† 27.04.1970
Grandes, Agustin Muñoz
† 11.07.1970
García-Valiño Marcén, Rafael
† 29.06.1972
- Mantilla Lautrec, César
† 13.06.1973
González-Camino y Aguirre, Fernando
† DD.MM.1973
- Martínez de Campos y Serrano, Carlos Ignacio
† 20.05.1975
Skorzeny, Otto
† 05.07.1975
Franco, Francisco
† 20.11.1975
- Martín Gonzalo, Enrique
† 27.08.1976
Gómez Hortigüela, Luis
† 25.05.1979
Cuesta Monereo, José
† 06.10.1981
- Fernández de Córdoba y Ziburu, Gonzalo
† 07.10.1983
de Liniers y Pidal, Tomás
† 13.01.1987
Vega Rodríguez, José
† 30.05.1992
García, Miguel Guerrero
† DD.MM.1992
Ascanio y Togores, Ramón
† 16.05.1995
Cavanillas Prosper, Rafael
† 20.12.1998
Villaescusa Quilis, Emilio
† 15.10.2002
- Pinilla Soliveres, Luis
† 07.05.2004
Gabeiras Montero, José
† 02.01.2005
Pardo de Santayana y Coloma, Alfonso
† 28.02.2015
Sáenz de Tejada y Fernández de Bobadilla, José María
† 07.07.2016
Íñiguez del Moral, Miguel
† 02.08.2016
Chacón Piqueras, Carme
† 09.04.2017
Faura Martín, José
† 14.09.2017
- Saavedra Palmeiro, Manuel
† 20.11.2017
Porgueres Hernández, Ramón
† 18.12.2018
+ Francisco Arias de Bobadilla
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.1661-DD.MM.RRRR
Pluk Vera
Regiment of the Vera
DD.MM.1702-DD.MM.1704
Madridský pěší pluk
Infantry Regiment of Madrid
DD.MM.1704-DD.MM.1707
Madridský pěší pluk
Infantry Regiment of Madrid
DD.MM.1707-15.08.1808
38. madridský pěší pluk
38th Infatry Regiment of Madrid
DD.MM.1795-DD.MM.1802
47. pluk dobrovolníků koruny
47th Voluntary Regiment of the Crown
DD.MM.1802-DD.MM.1815
37. řadový pluk dobrovolníků koruny
37th Voluntary Line Regiment of the Crown
15.08.1808-01.11.1808
2. madridský dobrovolnický řadový pěší pluk
2nd Line Infantry Voluntary Regiment of Madrid
DD.07.1812-DD.MM.1812
1. prapor 95. pěšího pluku
1st Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.07.1812-DD.MM.1813
2. prapor 95. pěšího pluku
2nd Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.07.1812-DD.MM.1812
3. prapor 95. pěšího pluku
3rd Battalion of the 95th Regiment of Foot
13.08.1812-14.08.1812
1. prapor 68. (Durhamského) pěšího pluku (lehké pěchoty)
1st Battalion of the 68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
13.08.1812-14.08.1812
68. (Durhamský) pěší pluk (lehké pěchoty)
68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.08.1812
1. prapor 68. (Durhamského) pěšího pluku (lehké pěchoty)
1st Battalion of the 68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.MM.1812
1. prapor 79. pěšího pluku (Cameronovich horalů)
1st Battalion of the 79th Regiment of Foot (Cameron Highlanders)
DD.08.1812-DD.10.1812
1./52. pěšího pluku
1st/52nd Regiment of Foot
DD.08.1812-DD.10.1812
52. pěší pluk
52nd Regiment of Foot
DD.08.1812-DD.08.1812
68. (Durhamský) pěší pluk (lehké pěchoty)
68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.MM.1812
79. pěší pluk (Cameronovi horalé)
79th Regiment of Foot (Cameron Highlanders)
DD.MM.1815-DD.MM.1823
4. pěší pluk "Principe"
4th Infantry Regiment "Principe"
DD.MM.1821-DD.MM.1823
9. pěší pluk "San Marcial"
9th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.1823-DD.MM.1823
14. lehký pěší pluk
14th Light Infantry Regiment
DD.MM.1847-DD.MM.1847
45. pěší pluk "San Marcial"
45th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.1904-31.12.1912
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
DD.MM.1916-DD.MM.1925
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
DD.MM.1931-DD.MM.193R
6. pěší pluk
6th Infantry Regiment
DD.MM.1931-19.07.1936
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
DD.MM.1936-20.07.1936
4. pěší pluk "Covadonga"
4th Infantry Regiment "Covadonga"
01.04.1939-13.01.1977
Centrální hlavní štáb armády
Central Head Staff of the Army
DD.MM.1944-10.07.1965
1. armádní sbor
1st Army Corps
DD.MM.1944-10.07.1965
1. vojenská oblast
1st Military Region
DD.MM.1944-15.01.1960
11. pěší divize
11th Infantry Division
DD.MM.1944-01.02.1996
Hlavní záloha
General Reserve
DD.MM.1944-15.01.1960
Tanková divize
Armored Division
08.04.1957-01.10.1957
65. letecká divize (obranná)
65th Air Division (Defense)
01.03.1959-10.07.1965
1. odvěké pěchotní seskupení
1st Immemorial Infantry Group
15.01.1960-10.07.1965
1. jezdecká brigáda "Montesa"
1st Cavalry Brigade "Montesa"
15.01.1960-10.07.1965
11. divize "Guadarrama"
11th Division "Guadarrama"
15.01.1960-10.07.1965
Tanková divize "Brunete"
Armor Division "Brunete"
10.07.1965-13.01.1977
1. lehký pěší pluk "Inmemorial del Rey"
1st Light Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
10.07.1965-01.02.1996
1. protitanková rota
1st Anti-Tank Company
10.07.1965-DD.MM.1985
1. skupina logistiky
1st Logistic Group
10.07.1965-DD.MM.1985
1. smíšené mobilizační seskupení
1st Mixed Mobilisation Groupment
10.07.1965-01.02.1996
1. tanková divize "Brunete"
1st Armored Division "Brunete"
10.07.1965-DD.MM.1985
1. vojenská oblast
I Military Region
10.07.1965-DD.MM.1985
1. zdravotnická skupina
1st Medical Group
10.07.1965-DD.10.1985
11. mechanizovaná brigáda "Extremadura"
11th Mechanized Infantry Brigade "Extremadura"
10.07.1965-DD.MM.1986
11. polní dělostřelecký pluk
11th Field Artillery Regiment
10.07.1965-DD.05.1979
11. rota speciálních operací " Juan Palarea"
11th Special Operations Company " Juan Palarea"
10.07.1965-DD.MM.1985
11. skupina logistiky
11th Logistic Support Group
10.07.1965-01.01.2017
12. polní samohybná dělostřelecká skupina
12th Field Self-Propelled Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
12. skupina logistiky
12th Logistic Support Group
10.07.1965-01.05.1988
12. smíšený ženijní prapor
12th Mixed Engineer Battalion
10.07.1965-01.02.1996
12. tanková brigáda "Guadarrama"
12th Armored Brigade "Guadarrama"
10.07.1965-27.09.2002
14. lehký obrněný jezdecký pluk "Villaviciosa"
14th Light Armored Cavalry Regiment "Villaviciosa"
10.07.1965-01.01.2017
31. mechanizovaný pluk "Asturias"
31st Mechanized Regiment "Asturias"
10.07.1965-DD.MM.1985
38. pěší pluk "León"
38th Infantry Regiment "León"
10.07.1965-02.10.1985
55. mechanizovaný pluk "Uad Ras"
55th Mechanized Infantry Regiment "Uad Ras"
10.07.1965-02.10.1985
6. motorizovaný pluk "Savojský"
6th Motorized Infantry Regiment "Saboya"
10.07.1965-01.01.2017
61. pluk tankových granátníků "Alcázar de Toledo"
61st Tank Grenadier Regiment "Alcázar de Toledo"
10.07.1965-DD.MM.RRRR
Mechanizovaný prapor I/31 "Covadonga"
1st Mechanized Battalion "Covadonga"
10.07.1965-01.05.1988
Pluk stálých sítí a speciálních přenosových služeb
Regiment of Permanent Networks and Special Transmission Services
10.07.1965-DD.MM.1986
Polní dělostřelecká skupina I/11
1st Field Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.1986
Polní dělostřelecká skupina II/11
2nd Field Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
Protiletadlová skupina I/71
1st Anti-Air Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
Protiletadlová skupina II/71
2nd Anti-Air Artillery Group
10.07.1965-01.01.2017
Tankový prapor III/61 "León"
3rd Tank Battalion "León"
10.07.1965-02.10.1981
Velitelství cizinecké legie
Foreign Legion Command
10.07.1965-01.05.1988
Železniční ženijní pluk
Railway Engineer Regiment
DD.MM.1965-DD.MM.1985
1. pěší brigáda operativní obrany teritoria
1st Infantry Brigade of Operational Defense Territories
DD.MM.1965-01.11.2006
71. protiletadlový dělostřelecký pluk
71st Antiaircraft Artillery Regiment
01.01.1966-01.10.1988
Automobilní pluk
Automobile Regiment
01.01.1966-01.10.1988
Automobilní prapor I
1st Automobile Battalion
01.01.1966-01.08.1968
Automobilní prapor II
2nd Automobile Battalion
01.08.1968-01.10.1988
Automobilní prapor II
2nd Automobile Battalion
20.03.1973-16.04.1988
Velitelství vojskového letectva
Headquarters of the Army Aviation Forces
20.03.1973-DD.01.1990
Vojskové letectvo
Army Aviation Forces
01.01.1976-01.05.1988
Spojovací pluk
Signal Regiment
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Automobilní jednotka 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Automobil Unit of the 1st Infantry regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Centrum bezpečnosti pozemních sil
Security Center of the Land Army
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Divize logistiky
The Division of the Logistic
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Divize operací
The Division of the Operations
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Divize plánování
The Division of the Plans
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Generální sekretariát hlavního štábu armády
The General Secretariat of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Hlavní archiv velení armády
General Archive of the Army HQ
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Hlavní štáb armády
Head Staff of the Army
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Jednotka podpory a bezpečnosti 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Security and Support Unit of the 1st Infantry regiment "Inmemorial del Rey
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Jednotka podpory velení 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Command Support Unit of the 1st Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Jednotka služeb 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Services Unit of the 1st Infantry regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Knihovna velení armády
Library of the Army HQ
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Oddělení jazyků
Department of the Languages
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Oddělení překladatelů a tlumočníků
Department of Translators and Interpreters
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Prvek informačních systémů hlavního štábu armády
Information Systems Unit of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce kampaně
The Campaign Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce lidských zdrojů
Human Resources Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce logistické podpory
Logistic Support Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce materiálních zdrojů
Material Resorces Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce mezinárodních záležitosti
Section of the International Affairs
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce plánování rozpočtu
Budget Planning Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce plánů a organizace divize plánování
Plans and Organization Section of the Division of the Plans
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce podpory hlavního štábu armády
Support Section of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce pro institucionální záležitosti hlavního štábu armády
Section of the Institutional Affairs of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce přípravenosti
Section of the Readiness
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Sekce zpravodajství a bezpečnosti
The Intelligence and Security Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Stálý sekretariát nejvyšší rady pozemních sil
Permanent Secretariat of the Superior Council of the Land Forces
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Středisko mezinárodních vztahů
International Relations Center
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Středisko pro transformaci
Transformation Center
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát
Technical Secretariat of the Division of the Operations
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát
Technical Secretariat of the Division of the Logistic
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát divize plánování
Technical Secretariat of the Division of the Plans
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Ubytovací a infraskturní sekce
Quartering and Infrastructure Section
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Velení hlavního štábu armády
Head Staff of the Army Command
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Headquarters and Staff of the 1st Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb armády
Headquarters and Staff of the Army
13.01.1977-12.03.1991
Velitelství logistické podpory
Superior Logistic Support Command
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Vojenská hudba 1. pěšího pluku "Inmemorial del Rey"
Military Music of the 1st Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Všeobecní koordinační sekce hlavního štábu armády
General Coordination Section of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Zdravotní služba hlavního štábu armády
Sanity Service of the General Staff
13.01.1977-DD.MM.RRRR
Ředitelství ekonomických záležitostí hlavního štábu armády
Economic Affairs Headquarter of the General Staff
05.01.1984-01.02.1996
1. spojovací rota
1st Signal Company
05.01.1984-01.02.1996
1. stavební prapor
1st Construction Battalion
31.05.1985-01.01.2017
Odbor dopravy
Transport Directorate
31.05.1985-01.01.2017
Odbor zásobování a údržby
Supply and Maintenance Directorate
31.05.1985-14.05.1997
Velitelství logistické podpory Střed
Logistical Support Command Center
02.10.1985-24.07.1991
6. mechanizovaný pluk "Saboya"
6th Mechanized Infantry Regiment "Saboya"
02.10.1985-24.07.1991
Mechanizovaný prapor I/6 "Cantabria"
1st Mechanized Infantry Battalion "Cantabria"
02.10.1985-24.07.1991
Mechanizovaný prapor II/6 "Las Navas"
2nd Mechanized Infantry Battalion "Las Navas"
02.10.1985-01.01.2017
Tankový prapor II/61 "Uad-Ras"
2nd Tank Battalion "Uad-Ras"
DD.MM.1985-06.09.2002
Vojenská oblast Střed
Military Region Central
01.05.1986-27.09.2002
Lehká obrněná jezdecká skupina "Taxdirt" I/14
1st Light Armored Cavalry Group "Taxdirt"
DD.MM.1986-DD.MM.1996
11. polní dělostřelecký pluk
11th Field Artillery Regiment
DD.MM.1986-DD.MM.1996
Polní dělostřelecká skupina I/11
1st Field Artillery Group
DD.MM.1986-DD.MM.1996
Polní dělostřelecká skupina II/11
2nd Field Artillery Group
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "Infante Don Juan"
Residence of Military Logistic "Infante Don Juan"
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "Inmaculada"
Residence of Military Logistic "Inmaculada"
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "San Fernando"
Residence of Military Logistic "San Fernando"
02.02.1987-31.12.1998
11. seskupení logistické podpory
11th Logistic Support Group
16.04.1988-DD.01.1990
Velitelství vojskového letectva
Headquarters of the Army Aviation Forces
01.05.1988-01.02.1996
12. ženijní prapor
12th Engineer Battalion
01.05.1988-01.02.1996
13. železniční ženijní pluk
13th Railway Engineer Regiment
01.05.1988-01.02.1996
14. výcvikový železniční ženijní pluk
14th Training Railway Engineer Regiment
01.05.1988-01.07.1996
21. pluk taktického spojení
21st Tactical Signal Regiment
01.05.1988-01.07.1996
Prapor podpory IV/21
4th Support Battalion
01.05.1988-01.07.1996
Prapor radioelektronického boje III/21
3rd Electronic Warfare Battalion
01.05.1988-01.07.1996
Prapor zabezpečení spojení velitelských center I/21
1st Transmission Battalion of the Command Post
01.05.1988-01.07.1996
Prapor zabezpečení vysílaní II/21
2nd Zone Transmission Battalion
01.05.1988-01.07.1996
Velitelství a štáb 21. pluku taktického spojení
Headquarters and Staff of the 21st Tactical Signal Regiment
01.05.1988-DD.MM.RRRR
Velitelství protiletadlového vojska
Antiaircraft Artillery Command
01.05.1988-DD.MM.RRRR
Ženijní velitelství
Engineer Command
01.10.1988-18.11.1998
1. dopravní seskupení
1st Transport Group
12.03.1991-DD.MM.RRRR
Velitelství logistické podpory
Logistical Support Command
01.02.1996-01.01.2017
12. brigáda tankových granátníků "Guadarrama"
12th Tank Grenadier Brigade "Guadarrama"
01.02.1996-01.01.2009
12. ženijní jednotka
12th Engineer Unit
01.02.1996-DD.MM.2001
13. železniční pluk
13th Railways Regiment
01.02.1996-01.11.2006
Velitelství obranních sil
Headquarters of Area Defense Force
01.02.1996-01.11.2006
Velitelství společných sil
Headquarters of Specific Forces of Joint Action
01.02.1996-01.11.2006
Velitelství záložních jednotek
Headquarters of Mobilizable Reserve Forces
01.07.1996-01.11.2004
31. pluk taktického radioelektronického boje
31st Tactical Electronic Warfare Regiment
01.07.1996-01.11.2004
Prapor taktického radioelektronického boje I/31
1st Tactical Electronic Warfare Battalion
17.10.1996-DD.MM.RRRR
Spojovací prapor II/1
2nd Signal Battalion
27.03.1997-01.01.2017
12. prapor podpory velení
12th Command Support Battalion
14.05.1997-15.05.2005
Velitelství logistické podpory Střed
Logistic Support Command Center
18.11.1998-01.01.2016
Dopravní seskupení
Transport Group
01.01.2002-01.01.2011
1. generálni subinspekce stred
1st Army General Subinspection of Central
14.02.2002-01.01.2016
2. spojovací pluk
2nd Signal Regiment
10.12.2003-DD.MM.RRRR
Velení ředitelství infrastruktury
Command of the Infrastructure Directorate
10.12.2003-DD.MM.RRRR
Ředitelství infrastruktury
Infrastructure Directorate
01.11.2004-DD.MM.RRRR
31. pluk radioelektronického boje
31st Electronic Warfare Regiment
01.11.2004-DD.MM.RRRR
Jednotka radioelektronického boje II/31
2nd Electronic Warfare Unit
01.11.2004-DD.MM.RRRR
Prapor radioelektronického boje I/31
1st Electronic Warfare Battalion
01.01.2009-01.01.2017
12. ženijní prapor
12th Engineer Battalion
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Jednotka podpory velení DIACU
Support Unit of the DIACU HQ
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Techický sekretariát velitelství DIACU
technical Secretariat of the DIACU HQ
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Ubytovací služba
Quarter Services
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Velitelství ubytovací služby
Headquarters of the Quarter Services
01.01.2016-DD.MM.RRRR
1. dopravní seskupení
1st Transport Group
01.01.2016-DD.MM.RRRR
Skupina pro speciální transporty I/1
1st Special Transport Group
01.01.2016-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb 1. dopravního seskupení
Headquarters and Staff of the 1st Transport Group
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. brigáda "Guadarrama"
12th Brigade "Guadarrama"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. polní dělostřelecká skupina
12th Field Artillery Group
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. prapor podpory velení
12th Headquarters Support Battalion
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. spojovací rota
12th Signal Company
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. ženijní prapor
12th Engineer Battalion
01.01.2017-DD.MM.RRRR
31. pěší pluk "Asturias"
31st Infantry Regiment "Asturias"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
61. obrněný pluk "Alcázar de Toledo"
61st Armored Regiment "Alcázar de Toledo"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Divize "Castillejos"
Division "Castillejos"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Odbor funkční logistiky
Directorate for the Integration of Logistics Functions
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Pěší prapor II/31 "Uad-Ras"
2nd Infantry Battalion "Uad-Ras"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Tankový prapor I/61 "León"
1st Tank Battalion "León"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb 12. brigády
Headquarters and Staff of the 12th Brigade
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Velitelství logistických center
Headquarters of Logistic Centers
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Komunikační kancelář velitelství DIACU
Communication Office of the DIACU Heaquartes
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Právna poradna DIACU
Legal Advisory of the DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce bezpečnosti objektů DIACU
Facilities Security Section DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce prevence pracovních nebezpečí DIACU
Section of the Prevention of Occupational Hazards DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce telekomuniačních inforčních systémů a technické podpory
Telecommunications Information Systems and Technical Assistance Section
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce ubytovacích služeb DIACU
Section of the Quartering Services of the DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce životní úrovně DIACU
Living Standard Section DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Velitelství armády
Army Headquarters
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren "Capitán Guiloche"
Quartering Services Unit of the Base "Capitán Guiloche"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren "San Cristobal"
Quartering Services Unit of the Base "San Cristobal"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren "Teniente Muñoz Catellanos"
Quartering Services Unit of the Base "Teniente Muñoz Catellanos"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren "Zarco del Valle"
Quartering Services Unit of the Base "Zarco del Valle"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka základny "El Goloso"
Services Unit of the Base "El Goloso"
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto komunity Madrid
Hlavné mesto Španielskeho kráľovstva
Zdroje:
Sources:
www.madrid.es
www.e-global.es/viaje-turismo-online

URL : https://www.valka.cz/Madrid-t83361#379642Verze : 0
MOD






Námestie Cibeles






Námestie Colón






Budova veliteľstva letectva






Kráľovský palác






Plaza Mayor






Puerta de Alcalá



URL : https://www.valka.cz/Madrid-t83361#379649Verze : 0
MOD