Main Menu
User Menu

Madrid

Madrid (ES-M)

     
Název:
Name:
Madrid
Originální název:
Original Name:
Madrid
Další názvy:
Other Names:
arab. - مجريط Maǧrīţ
Magerit
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Provincia Madrid
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
40°25'00.00"N 03°42'00.00"W
Místní části:
Local Municipalities:
Mestské okresy - 1. Centro, 2. Arganzuela, 3. Retiro, 4. Salamanca, 5. Chamartín, 6. Tetuán, 7. Chamberí, 8. Fuencarral-El Pardo, 9. Moncloa-Aravaca, 10. Latina, 11. Carabanchel, 12. Usera, 13. Puente de Vallecas, 14. Moratalaz, 15. Ciudad Lineal, 16. Hortaleza, 17. Villaverde, 18. Villa de Vallecas, 19. Vicálvaro, 20. San Blas, 21. Barajas
První písemná zmínka:
First Written Reference:
8 stor.
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
La Puerta de Alcalá
Budova bývalého hospicu Kráľovského Ave María y San Fernando
Ulica Alcalá
Puerta del Sol
Námestie Cibeles s fontánou
Palác komunikácii
Budova Banky Espaňa
Aréna býčích zápasov
Katedrála Almudena
Kráľovská bazilika San Fernando el Grande
Bývalé maorské hradby
Veža de los Huesos
Mosty Segovia a Toledo
Monument Miguela de Cervantes
Gran Vía
Kráľovské divadlo
Kráľovský palác
Námestie C. Kolumba
Palacio de las Cortes
Bazilika Nuestra Senora de Atocha
Cintorín slávnych mužov
Burzovný palác
Budova Kráľovskej akadémie španielskeho jazyka
Neptúnova fontána
Budova Národnej knižnice
Budova pokladne
Námestie Canalejas
Kráľovský konvent La Encarnación a Las Descalzas Reales
Muzea:
Museums:
Múzeum histórie
Múzeum del Prado
Národné múzem umenia Kráľovnej Sofie
Múzeum Thyssen-Bornemisza
Národné antropologické múzeum
Múzeum Národnej akadémie krásnych umení
Múzeum ameriky
Múzeum Sorolla
Múzeum Lázaro Galdiana
Národné múzeum dekoratívneho umenia
Múzeum prírodných vied
Múzeum Madridu
Železničné múzeum
Námorné múzeum
Osobnosti:
Personalities:
+ Francisco Arias de Bobadilla
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.1661-DD.MM.RRRR
Pluk Vera
Regiment of the Vera
DD.MM.1702-DD.MM.1704
Madridský pěší pluk
Infantry Regiment of Madrid
DD.MM.1704-DD.MM.1707
Madridský pěší pluk
Infantry Regiment of Madrid
DD.MM.1707-15.08.1808
38. madridský pěší pluk
38th Infatry Regiment of Madrid
DD.MM.1795-DD.MM.1802
47. pluk dobrovolníků koruny
47th Voluntary Regiment of the Crown
DD.MM.1802-DD.MM.1815
37. řadový pluk dobrovolníků koruny
37th Voluntary Line Regiment of the Crown
15.08.1808-01.11.1808
2. madridský dobrovolnický řadový pěší pluk
2nd Line Infantry Voluntary Regiment of Madrid
DD.07.1812-DD.MM.1812
1. prapor 95. pěšího pluku
1st Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.07.1812-DD.MM.1813
2. prapor 95. pěšího pluku
2nd Battalion of the 95th Regiment of Foot
DD.07.1812-DD.MM.1812
3. prapor 95. pěšího pluku
3rd Battalion of the 95th Regiment of Foot
13.08.1812-14.08.1812
1. prapor 68. (Durhamského) pěšího pluku (lehké pěchoty)
1st Battalion of the 68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
13.08.1812-14.08.1812
68. (Durhamský) pěší pluk (lehké pěchoty)
68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.08.1812
1. prapor 68. (Durhamského) pěšího pluku (lehké pěchoty)
1st Battalion of the 68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.MM.1812
1. prapor 79. pěšího pluku (Cameronovich horalů)
1st Battalion of the 79th Regiment of Foot (Cameron Highlanders)
DD.08.1812-DD.10.1812
1./52. pěšího pluku
1st/52nd Regiment of Foot
DD.08.1812-DD.10.1812
52. pěší pluk
52nd Regiment of Foot
DD.08.1812-DD.08.1812
68. (Durhamský) pěší pluk (lehké pěchoty)
68th (Durham) Regiment of Foot (Light Infantry)
DD.08.1812-DD.MM.1812
79. pěší pluk (Cameronovi horalé)
79th Regiment of Foot (Cameron Highlanders)
DD.MM.1821-DD.MM.1823
9. pěší pluk "San Marcial"
9th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.1823-DD.MM.1823
14. lehký pěší pluk
14th Light Infantry Regiment
DD.MM.1847-DD.MM.1847
45. pěší pluk "San Marcial"
45th Infantry Regiment "San Marcial"
DD.MM.1944-10.07.1965
1. armádní sbor
1st Army Corps
DD.MM.1944-10.07.1965
1. vojenská oblast
1st Military Region
DD.MM.1944-15.01.1960
11. pěší divize
11th Infantry Division
DD.MM.1944-01.02.1996
Hlavní záloha
General Reserve
DD.MM.1944-15.01.1960
Tanková divize
Armored Division
08.04.1957-01.10.1957
65. letecká divize (obranná)
65th Air Division (Defense)
15.01.1960-10.07.1965
1. jezdecká brigáda "Montesa"
1st Cavalry Brigade "Montesa"
15.01.1960-10.07.1965
11. divize "Guadarrama"
11th Division "Guadarrama"
15.01.1960-10.07.1965
Tanková divize "Brunete"
Armor Division "Brunete"
10.07.1965-01.02.1996
1. protitanková rota
1st Anti-Tank Company
10.07.1965-DD.MM.RRRR
1. pěší pluk "Inmemorial del Rey"
1st Infantry Regiment "Inmemorial del Rey"
10.07.1965-05.01.1984
1. smíšené mobilizační seskupení
1st Mixed Mobilisation Groupment
10.07.1965-01.02.1996
1. tanková divize "Brunete"
1st Armored Division "Brunete"
10.07.1965-05.01.1984
1. vojenská oblast
I Military Region
10.07.1965-DD.MM.1985
11. mechanizovaná brigáda "Extremadura"
11th Mechanized Infantry Brigade "Extremadura"
10.07.1965-DD.MM.1986
11. polní dělostřelecký pluk
11th Field Artillery Regiment
10.07.1965-DD.MM.RRRR
11. rota speciálních operací
11th Special Operations Company
10.07.1965-01.01.2017
12. polní samohybná dělostřelecká skupina
12th Field Self-Propelled Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
12. skupina logistické podpory
12th Logistic Support Group
10.07.1965-01.05.1988
12. smíšený ženijní prapor
12th Mixed Engineer Battalion
10.07.1965-01.02.1996
12. tanková brigáda "Guadarrama"
12th Armored Brigade "Guadarrama"
10.07.1965-27.09.2002
14. lehký obrněný jezdecký pluk "Villaviciosa"
14th Light Armored Cavalry Regiment "Villaviciosa"
10.07.1965-01.01.2017
31. mechanizovaný pluk "Asturias"
31st Mechanized Regiment "Asturias"
10.07.1965-DD.MM.1985
38. pěší pluk "León"
38th Infantry Regiment "León"
10.07.1965-DD.MM.1986
55. mechanizovaný pluk "Uad Ras"
55th Mechanized Infantry Regiment "Uad Ras"
10.07.1965-DD.MM.1986
6. motorizovaný pluk "Saboya"
6th Motorized Infantry Regiment "Saboya"
10.07.1965-01.01.2017
61. pluk tankových granátníků "Alcázar de Toledo"
61st Tank Grenadier Regiment "Alcázar de Toledo"
10.07.1965-DD.MM.RRRR
Mechanizovaný prapor I/31 "Covadonga"
1st Mechanized Battalion "Covadonga"
10.07.1965-DD.MM.1986
Polní dělostřelecká skupina I/11
1st Field Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.1986
Polní dělostřelecká skupina II/11
2nd Field Artillery Group
10.07.1965-DD.MM.RRRR
Tankový prapor II/61 "Uad-Ras"
2nd Tank Battalion "Uad-Ras"
10.07.1965-DD.MM.RRRR
Tankový prapor III/61 "León"
3rd Tank Battalion "León"
10.07.1965-05.01.1984
Velitelství sil okamžité reakce
Immediate Intervention Force Command
10.07.1965-05.01.1984
Velitelství sil teritoriální obrany
Teritorial Defence Force Command
DD.MM.1965-05.01.1984
1. pěší brigáda operativní obrany teritoria
1st Infantry Brigade of Operational Defense Territories
DD.MM.1965-01.11.2006
71. protiletadlový dělostřelecký pluk
71st Antiaircraft Artillery Regiment
15.02.1966-DD.MM.1981
Smíšený paradesantní ženijní prapor
Mixed Parachute Engineer Battalion of the Parachute Brigade
23.02.1966-01.11.2006
Skupina logistické podpory
Logistic Support Group of the Parachute Brigade
25.03.1966-01.11.2006
Polní dělostřelecká skupina
Field Artillery Group of the Parachute Brigade
25.03.1966-01.11.2006
Prapor podpory velení
Command Support Battalion of the Parachute Brigade
20.03.1973-DD.01.1990
Aeromobilné síly (FAMET)
Aeromobile Land Forces
05.01.1984-01.01.2002
1. vojenská oblast - střed
I Military Region - Central
01.05.1986-27.09.2002
Lehká obrněná jezdecká skupina "Taxdirt" I/14
1st Light Armored Cavalry Group "Taxdirt"
DD.MM.1986-DD.MM.1996
11. polní dělostřelecký pluk
11th Field Artillery Regiment
DD.MM.1986-24.07.1991
6. mechanizovaný pluk "Saboya"
6th Mechanized Infantry Regiment "Saboya"
DD.MM.1986-24.07.1991
Mechanizovaný prapor I/6 "Cantabria"
1st Mechanized Infantry Battalion "Cantabria"
DD.MM.1986-24.07.1991
Mechanizovaný prapor II/6 "Las Navas"
2nd Mechanized Infantry Battalion "Las Navas"
DD.MM.1986-DD.MM.1996
Polní dělostřelecká skupina I/11
1st Field Artillery Group
DD.MM.1986-DD.MM.1996
Polní dělostřelecká skupina II/11
2nd Field Artillery Group
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "Infante Don Juan"
Residence of Military Logistic "Infante Don Juan"
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "Inmaculada"
Residence of Military Logistic "Inmaculada"
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "San Fernando"
Residence of Military Logistic "San Fernando"
02.02.1987-31.12.1998
11. seskupení logistické podpory
11th Logistic Support Group
DD.MM.1987-DD.01.2008
Transportní a vysadzovací skupina
Transport and Dropout Group
16.04.1988-DD.01.1990
Velitelství aeromobilných sil
Headquarters of the Aeromobile Forces
01.05.1988-01.01.2009
12. ženijní prapor
12th Engineer Battalion
01.05.1988-DD.MM.RRRR
Velitelství protiletadlového vojska
Antiaircraft Artillery Command
01.05.1988-DD.MM.RRRR
Ženijní velitelství
Engineer Command
DD.MM.1992-01.01.2016
2. spojovací pluk
2nd Signal Regiment
DD.MM.1992-01.01.2016
22. spojovací pluk
22nd Signal Regiment
DD.MM.1994-DD.MM.2001
13. železniční pluk
13th Railways Regiment
01.02.1996-01.01.2017
12. brigáda tankových granátníků "Guadarrama"
12th Tank Grenadier Brigade "Guadarrama"
01.02.1996-06.09.2002
Velitelství obranních sil
Headquarters of Area Defense Force
01.02.1996-01.11.2006
Velitelství společných sil
Headquarters of Specific Forces of Joint Action
01.02.1996-06.09.2002
Velitelství záložních jednotek
Headquarters of Mobilizable Reserve Forces
01.07.1996-DD.MM.RRRR
31. pluk radioelektronického boje
31st Electronic Warfare Regiment
01.01.2002-01.01.2011
1. generálni subinspekce stred
1st Army General Subinspection of Central
06.09.2002-DD.MM.RRRR
Velitelství logistické podpory
Logistical Support Command
06.09.2002-DD.MM.RRRR
Velitelství logistických center
Headquarters of Logistic Centers
01.11.2006-01.01.2017
6. lehká pěší paradesantní brigáda "Almogávares"
6th Parachute Light Infantry Brigade "Almogávares"
01.11.2006-DD.MM.RRRR
6. polní dělostřelecká skupina
6th Field Artillery Group
01.11.2006-DD.MM.RRRR
6. prapor podpory velení
6th Command Support Battalion of the Parachute Brigade
01.11.2006-DD.MM.RRRR
6. skupina logistické podpory
6th Logistic Support Group
01.11.2006-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb 6. paradesantní brigády
Headquarters and Staff of the 6th Parachute Brigade
01.10.2007-DD.MM.RRRR
6. paradesantní ženijní prapor
6th Parachute Engineer Battalion
01.01.2009-DD.MM.RRRR
12. ženijní prapor
12th Engineer Battalion
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Jednotka podpory velení DIACU
Support Unit of the DIACU HQ
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Techický sekretariát velitelství DIACU
technical Secretariat of the DIACU HQ
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Ubytovací služba
Quarter Services
01.01.2011-DD.MM.RRRR
Velitelství ubytovací služby
Headquarters of the Quarter Services
01.01.2016-DD.MM.RRRR
4. paradesantní pluk "Nápoles"
4th Parachute Regiment "Nápoles"
01.01.2016-DD.MM.RRRR
Paradesantní prapor "Roger de Flor" I/4
1st Parachute Battalion "Roger de Flor"
01.01.2016-DD.MM.RRRR
Pěší prapor "Roger de Lauria" II/4
2nd Infantry Battalion "Roger de Lauria"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. brigáda "Guadarrama"
12th Brigade "Guadarrama"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. polní dělostřelecká skupina
12th Field Artillery Group
01.01.2017-DD.MM.RRRR
12. prapor podpory velení
12th Headquarters Support Battalion
01.01.2017-DD.MM.RRRR
31. pěší pluk "Asturias"
31st Infantry Regiment "Asturias"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
6. paradesantní brigáda "Almogávares"
6th Parachute Brigade "Almogávares"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
61. obrněný pluk "Alcázar de Toledo"
61st Armored Regiment "Alcázar de Toledo"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Divize "Castillejos"
Division "Castillejos"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb 12. brigády
Headquarters and Staff of the 12th Brigade
DD.MM.RRRR-01.01.2016
1. paradesantní prapor "Roger de Flor"
1st Parachute Battalion "Roger de Flor"
DD.MM.RRRR-01.01.2016
2. paradesantní prapor "Roger de Lauria"
2nd Parachute Battalion "Roger de Lauria"
DD.MM.RRRR-01.01.2003
3. paradesantní prapor "Ortiz de Zarate"
3rd Parachute Battalion "Ortiz de Zarate"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Jednotka ubytovací služby základny "Capitán Guiloche"
Quartering Services Unit of the Base "Capitán Guiloche"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Jednotka ubytovací služby základny "San Cristobal"
Quartering Services Unit of the Base "San Cristobal"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Jednotka ubytovací služby základny "Teniente Muñoz Catellanos"
Quartering Services Unit of the Base "Teniente Muñoz Catellanos"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Jednotka ubytovací služby základny "Zarco del Valle"
Quartering Services Unit of the Base "Zarco del Valle"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Komunikační kancelář velitelství DIACU
Communication Office of the DIACU Heaquartes
DD.MM.RRRR-01.11.2006
Paradesantní brigáda "Almogávares"
Parachute Brigade "Almogávares"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Právna poradna DIACU
Legal Advisory of the DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce bezpečnosti objektů DIACU
Facilities Security Section DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce prevence pracovních nebezpečí DIACU
Section of the Prevention of Occupational Hazards DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce ubytovacích služeb DIACU
Section of the Quartering Services of the DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Sekce životní úrovně DIACU
Living Standard Section DIACU
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Velení ředitelství infrastruktury
Command of the Infrastructure Directorate
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Velitelství armády
Army Headquarters
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka základny "El Goloso"
Services Unit of the Base "El Goloso"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Ředitelství infrastruktury
Infrastructure Directorate
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto komunity Madrid
Hlavné mesto Španielskeho kráľovstva
Zdroje:
Sources:
www.madrid.es
www.e-global.es/viaje-turismo-online

URL : https://www.valka.cz/Madrid-t83361#379642Verze : 0
MOD






Námestie Cibeles






Námestie Colón






Budova veliteľstva letectva






Kráľovský palác






Plaza Mayor






Puerta de Alcalá



URL : https://www.valka.cz/Madrid-t83361#379649Verze : 0
MOD