Main Menu
User Menu

Zaragoza

Zaragoza (ES-Z)

     
Název:
Name:
Zaragoza
Originální název:
Original Name:
Zaragoza
Další názvy:
Other Names:
Saragossa (katalánsky, anglicky)
Caesaraugusta (latinsky)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Zaragoza
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
41°39'00.00"N 0°52'59.99"W
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
24 p.n.l
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
de Austria, Baltasar Carlos
† 09.10.1646
de Aragón de Gurrea y de Borja, Carlos
† 13.08.1692
- de Alcántara Buenaventura, Pedro
* DD.MM.1699 
Azlor y Urríes, Manuel de
* 08.12.1708 
- Funes de Villalpando Abarca de Bolea, Ambrosio
* DD.MM.1720 
- Fonsdeviela y Ondeano, Joaquín de la
* 12.12.1730 
Traggia Uribarri, Domingo Mariano
* 20.11.1744 
- Patiño, Lucas Fernando
† 14.09.1767
Rebolledo de Palafox y Melzi, Luis
* 02.06.1772 
Palafox, José de
* 28.10.1775 
- Gregorio y Mauro, José de
† 25.07.1784
- Biesa, Carlos Emilio
* 04.11.1789 
O'Neille y O'Neille, Félix
† 12.12.1792
- Guillelmi y Andrada, Jorge Juan
† 12.03.1809
Gándara y Navarro, José de la
* 10.01.1820 
Bassecourt y Dupire, Luis Alejandro
† 17.01.1826
- Carrera de Amorim, Félix
† 18.11.1837
Goybet, Mariano Francisco Julio
* 17.08.1861 
Pozas, Sebastián
* 22.01.1876 
- Vicario Alonso, Manuel
* DD.MM.1900 
- Cuadra Medina, Ramón
* 29.12.1910 
Soteras Casamayor, Fernando
* 21.11.1919 
- Munilla Gómez, Eduardo
* 20.05.1920 
Miguel Page, Máximo de
* 21.11.1932 
Lago Vázquez, José Ramón
* 06.06.1938 
Valenzuela Teresa, Rafael de
* 16.03.1940 
García González, José Antonio
* 17.01.1943 
Álvarez del Manzano Albiñana, Bernardo
* 28.05.1945 
Torres González, Fernando
* 26.08.1946 
Asarta, Alberto
* 01.01.1951 
Sueiro Villarino, Álvaro
† 24.01.1953
Aznar Ladrón de Guevara, Fernando
* DD.MM.1958 
González Gómez, Santiago
* DD.MM.1958 
- Oliver Rubio, Luis
† 27.11.1959
Betegón Sanz, Ana
* DD.MM.1962 
Gómez Castro, María Elena
* 10.09.1969 
Amado Lóriga, Santiago
† 30.01.1974
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
29.06.1707-DD.MM.RRRR
Generální kapitánie Aragon
General Capitancy of Aragon
20.08.1710-DD.08.1710
1. námořní pluk
1st Naval Regiment
20.08.1710-DD.08.1710
Pěší pluk hraběte z Huntingdonu
Earl of Huntingdon\'s Regiment of Foot
22.08.1710-DD.08.1710
23. pluk Bajeles
23rd Regiment Bajeles
28.08.1710-DD.08.1710
Guadalajaraský pluk
Regiment Guadalajara
06.07.1711-DD.MM.1711
Aragonský pluk
Aragon Regiment
DD.MM.1719-DD.MM.1717
Aragonský pluk
Aragon Regiment
DD.MM.1749-DD.MM.1752
2. lombardský pěší pluk (Italský)
2nd Infantry Regiment of Lombardy (Italian)
DD.MM.1757-DD.MM.1759
19. pěší pluk "Mallorca"
19th Infantry Regiment "Mallorca"
DD.MM.1761-DD.MM.176R
19. pěší pluk "Mallorca"
19th Infantry Regiment "Mallorca"
DD.MM.1791-DD.MM.1791
14. lisabonský pěší pluk
14th Infantry Regiment of the Lisboa
DD.MM.1791-DD.MM.17RR
14. zaragozský pěší pluk
14th Infantry Regiment of the Zaragoza
15.06.1808-DD.06.1808
35. pluk kastilských dobrovolníků
35th Castilian Volunteers Regiment
15.06.1808-DD.08.1808
36. extremadurský pluk
36th Extremadura Regiment
20.12.1808-DD.02.1809
35. pluk kastilských dobrovolníků
35th Castilian Volunteers Regiment
20.12.1808-DD.02.1809
36. extremadurský pluk
36th Extremadura Regiment
DD.MM.1820-DD.MM.1972
Vojenská nemocnice Zaragoza
Military Hospital Zaragoza
DD.MM.1828-DD.MM.1829
12. pěší pluk "Mallorca"
12th Infantry Regiment "Mallorca"
DD.MM.1843-DD.MM.184R
15. pěší pluk "Extremadura"
15th Infantry Regiment "Extremadura"
DD.MM.1843-DD.MM.1843
17. pěší pluk "Borbón"
17th Infantry Regiment "Borbón"
DD.MM.184R-DD.MM.184R
18. pěší pluk "España"
18th Infantry Regiment
11.10.1851-DD.MM.1853
12. pěší pluk "Zaragoza"
12th Infantry Regiment "Zaragoza"
DD.01.1856-DD.02.1858
12. pěší pluk "Zaragoza"
12th Infantry Regiment "Zaragoza"
DD.MM.1874-DD.MM.1874
18. pěší pluk "Almansa"
18th Infantry Regiment "Almansa"
27.07.1877-31.05.1899
19. pěší pluk "Galicia"
19th Infantry Regiment "Galicia"
27.07.1877-29.06.1925
22. pěší pluk "Gerona"
22nd Infantry Regiment "Gerona"
16.12.1891-25.05.1931
1. hulánský pluk "Rey"
1st Lancers Regiment "Rey"
16.12.1891-29.08.1893
1. pěší pluk "Rey"
1st Infantry Regiment "Rey"
16.12.1891-29.08.1893
15. pěší brigáda
15th Infantry Brigade
16.12.1891-29.08.1893
16. pěší brigáda
16th Infantry Brigade
16.12.1891-DD.MM.1913
18. jezdecký myslivecký pluk "Castillejos"
18th Jaeger Cavalry Regiment "Castillejos"
16.12.1891-29.08.1893
2. polní dělostřelecký pluk
2nd Field Artillery Regiment
16.12.1891-06.06.1931
5. pěší pluk "Infante"
5th Infantry Regiment "Infante"
16.12.1891-29.08.1893
6. vojenský okruh
6th Military District
16.12.1891-29.08.1893
8. pěší divize
8th Infantry Division
16.12.1891-27.06.1926
9. dělostřelecká brigáda
9th Artillery Brigade
16.12.1891-29.08.1893
Jezdecká brigáda
Cavalry Brigade
22.06.1892-31.05.1899
13. polní dělostřelecký pluk
13th Field Artillery Regiment
14.02.1893-29.06.1918
7. polní dělostřelecký pluk
7th Field Artillery Regiment
14.02.1893-25.05.1931
Pontonový pluk
Pontoon Regiment
29.08.1893-31.05.1899
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
29.08.1893-31.05.1899
1. pěší divize
1st Infantry Division
29.08.1893-31.05.1899
2. pěší brigáda
2nd Infantry Brigade
29.08.1893-31.05.1899
5. armádní sbor
5th Army Corps
29.08.1893-31.05.1899
5. jezdecká brigáda
5th Cavalry Brigade
29.08.1893-25.05.1931
5. vojenská oblast
5th Military Region
29.08.1893-25.05.1931
5. základna údržby dělostřelecké techniky
5th Artillery Maintenance Park
29.08.1893-31.05.1899
7. myslivecká půlbrigáda
7th Jaeger Half Brigade
31.05.1899-17.07.1904
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
31.05.1899-17.07.1904
10. pěší divize
10th Infantry Division
31.05.1899-17.07.1904
2. pěší brigáda
2nd Infantry Brigade
DD.MM.1899-DD.MM.1921
21. pěší pluk "Aragón"
21st Infantry Regiment "Aragón"
17.07.1904-25.05.1931
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
17.07.1904-29.06.1918
19. pěší pluk "Galicia"
19th Infantry Regiment "Galicia"
17.07.1904-25.05.1931
2. pěší brigáda
2nd Infantry Brigade
17.07.1904-18.04.1906
5. armádní sbor
5th Army Corps
17.07.1904-25.05.1931
9. pěší divize
9th Infantry Division
DD.MM.1914-25.05.1931
18. jezdecký myslivecký pluk "Castillejos"
18th Jaeger Cavalry Regiment "Castillejos"
29.06.1918-25.11.1926
3. jezdecká brigáda
3rd Cavalry Brigade
29.06.1918-25.05.1931
9. lehký dělostřelecký pluk
9th Light Artillery Regiment
06.02.1920-19.09.1924
Osvětlovací rota
Lighting Company
19.09.1924-03.02.1927
Osvětlovací prapor
Lighting Battalion
DD.MM.1925-DD.MM.1931
21. pěší pluk "Aragón"
21st Infantry Regiment "Aragón"
20.02.1927-30.06.1931
Jednotka hudby vojenské akadmie
Music Unit of the Military Academy
20.02.1927-30.06.1931
Všeobecná vojenská akademie
General Military Academy
14.01.1929-25.05.1931
6. jezdecká brigáda
6th Cavalry Brigade
25.05.1931-25.06.1935
1. jezdecký myslivecký pluk
1st Jaeger Cavalry Regiment
25.05.1931-18.07.1936
2. protiletadlová skupina
2nd Anti-Aircraft Group
25.05.1931-18.07.1936
2. velitelství zdravotnické služby
2nd Medical Command
25.05.1931-18.07.1936
3. velitelství logistiky
3rd Logistic Command
25.05.1931-18.07.1936
5. dělostřelecká brigáda
5th Artillery Brigade
25.05.1931-18.07.1936
5. organická divize
5th Organic Division
25.05.1931-18.07.1936
5. základna údržby dělostřelecké techniky
5th Artillery Maintenance Park
25.05.1931-18.07.1936
5. ženijní prapor
5th Engineer Battalion
25.05.1931-18.07.1936
9. dělostřelecký pluk
9th Artillery Regiment
25.05.1931-18.07.1936
9. pěší brigáda
9th Infantry Brigade
25.05.1931-18.07.1936
Pontonový prapor
Pontoon Battalion
03.06.1931-25.06.1935
22. pěší pluk
22nd Infantry Regiment
03.06.1931-25.06.1935
5. pěší pluk
5th Infantry Regiment
23.06.1931-18.07.1936
2. tankový pluk
2nd Tank Regiment
25.06.1935-18.07.1936
1. jezdecký myslivecký pluk "Castillejos"
1st Jaeger Cavalry Regiment "Castillejos"
25.06.1935-23.04.1936
22. pěší pluk "Gerona"
22nd Infantry Regiment "Gerona"
25.06.1935-23.04.1936
5. pěší pluk "Aragón"
5th Infantry Regiment "Aragón"
23.04.1936-18.07.1936
17. pěší pluk "Aragón"
17th Infantry Regiment "Aragón"
23.04.1936-18.07.1936
18. pěší pluk "Gerona"
18th Infantry Regiment "Gerona"
18.07.1936-24.07.1939
5. organická divize
5th Organic Division
17.08.1936-24.07.1939
Armáda Sever
Northern Army
DD.05.1937-09.02.1939
Armádní velitelství Východ
Army Headquarters East
05.07.1937-11.11.1937
105. pěší divize
105th Infantry Division
24.08.1937-26.09.1937
13. pěší divize "La Mano Negra"
13th Infantry Division "La Mano Negra"
09.10.1937-11.10.1937
285. pěší prapor "Aragón"
285th Infantry Battalion "Aragón"
09.10.1937-11.10.1937
286. pěší prapor "Marlasca"
286th Infantry Battalion "Marlasca"
09.10.1937-11.10.1937
287. pěší prapor "Alto Aragón"
287th Infantry Battalion "Alto Aragón"
09.10.1937-11.10.1937
288. pěší prapor "Zaragoza"
288th Infantry Battalion "Zaragoza"
09.10.1937-11.10.1937
72. smíšená brigáda
72nd Mixed Brigade
24.10.1937-24.07.1939
Armádní sbor Aragón
Army Corps Aragón
DD.MM.1939-DD.MM.1943
17. pěší pluk "Aragón"
17th Infantry Regiment "Aragón"
27.09.1940-DD.MM.RRRR
Hlavní vojenská akademie
General Military Academy
27.09.1940-DD.MM.RRRR
Knihovna hlavní vojenské akademie
General Military Academy Library
27.09.1940-DD.MM.RRRR
Právní poradna hlavní vojenské akademie
Legal Advisory of the General Military Academy
27.09.1940-DD.MM.RRRR
Sekce ekonomických záležitostí vojenské akademie
Military Academy Economic Affairs Section
27.09.1940-DD.MM.RRRR
Sekretariát hlavní vojenské akademie
General Military Academy Secretariat
27.09.1940-DD.MM.RRRR
Správa podpory a služeb hlavní vojenské akademie
General Military Academy Support and Services HQ
27.09.1940-DD.MM.RRRR
Studijní velitelství hlavní vojenské akademie
General Military Academy Head of Studies
27.09.1940-DD.MM.RRRR
Štáb ředitelství hlavní vojenské akademie
Staff of General Military Academy Directoriate
15.09.1942-DD.MM.RRRR
Jednotka hudby hlavní vojenské akadmie
Music Unit of the General Military Academy
DD.MM.1944-15.01.1960
5. armádní sbor
5th Army Corps
DD.MM.1944-10.07.1965
5. vojenská oblast
5th Military Region
DD.MM.1944-15.01.1960
51. horská divize
51st Mountain Division
DD.MM.1947-DD.MM.RRRR
Museum hlavní vojenské akademie
Museum of the General Military Academy
15.01.1960-10.07.1965
3. armádní sbor
3rd Army Corps
15.01.1960-10.07.1965
3. jezdecká brigáda "Castillejos"
3rd Cavalry Brigade "Castillejos"
15.01.1960-10.07.1965
51. horská divize "Teruel"
51st Mountain Division "Teruel"
DD.MM.1960-10.07.1965
1. myslivecké seskupení 51. horské divize "Teruel"
1st Jeager Group of the 51st Mountain Division "Teruel"
DD.MM.1960-10.07.1965
Rota cílů 1. mysliveckého seskupení 51. horské divize
Targets Company of the 1st Jeager Group of the 51st Mountain Division
DD.MM.1960-10.07.1965
Rota podpory velení 1. mysliveckého seskupení 51. horské divize
Command Support Company of the 1st Jeager Group of the 51st Mountain Division
DD.MM.1960-DD.MM.1965
Velitelství 1. mysliveckého seskupení 51. horské divize
Headquarters of the 1st Jeager Group of the 51st Mountain Division
DD.MM.1960-10.07.1965
Štáb 1. mysliveckého seskupení 51. horské divize
Staff of the 1st Jeager Group of the 51st Mountain Division
10.07.1965-01.05.1988
1. smíšený ženijní pluk
1st Mixed Engineer Regiment
10.07.1965-DD.MM.1973
12. lehký pěší pluk "Las Navas"
12th Light Infantry Regiment "Las Navas"
10.07.1965-DD.MM.RRRR
20. polní dělostřelecký pluk
20th Field Artillery Regiment
10.07.1965-DD.MM.1986
5. lehká jezdecká skupina
5th Light Cavalry Group
10.07.1965-01.02.1986
5. pěší brigáda operativní obrany teritoria
5th Infantry Brigade of Operational Defense Territories
10.07.1965-01.02.1986
5. skupina logistiky
5th Logistic Group
10.07.1965-01.02.1986
5. smíšené mobilizační seskupení
5th Mixed Mobilisation Groupment
10.07.1965-01.02.1986
5. vojenská oblast
Vth Military Region
10.07.1965-01.02.1986
5. zdravotnická skupina
5th Medical Group
10.07.1965-DD.MM.1973
Rota cílů 12. lehkýho pěšího pluku "Las Navas"
Targets Company of the 12th Light Infantry Regiment "Las Navas"
10.07.1965-DD.MM.1973
Rota podpory velení 12. lehkýho pěšího pluku "Las Navas"
Command Support Company of the 12th Light Infantry Regiment "Las Navas"
10.07.1965-DD.MM.1973
Velitelství 12. lehkýho pěšího pluku "Las Navas"
Headquarters of the 12th Light Infantry Regiment "Las Navas"
10.07.1965-DD.MM.1973
Štáb 12. lehkýho pěšího pluku "Las Navas"
Staff of the 12th Light Infantry Regiment "Las Navas"
01.12.1965-31.12.2015
72. protiletadlový dělostřelecký pluk
72nd Antiaircraft Artillery Regiment
DD.MM.1965-01.02.1986
5. smíšený ženijní prapor
5th Mixed Engineer Battalion
01.02.1966-01.07.1996
65. pluk vysokohorských myslivců "Valladolid"
65th Alpine Mountain Jaeger Regiment "Valladolid"
08.08.1969-23.06.1987
51. rota speciálních operací
51st Special Operations Company
15.07.1972-31.10.1992
406. taktické stíhací výcvikové křídlo
406th Tactical Fighter Training Wing
DD.MM.1972-DD.MM.RRRR
Obecní nemocnice obrany Orad a Gajías
General Defense Hospital, Orad y Gajías
DD.MM.1973-DD.MM.1985
12. lehký pěší pluk "Las Navas"
12th Light Infantry Regiment "Las Navas"
DD.MM.1973-DD.MM.1985
Rota cílů 12. lehkýho pěšího pluku "Las Navas"
Targets Company of the 12th Light Infantry Regiment "Las Navas"
DD.MM.1973-DD.MM.1985
Rota podpory velení 12. lehkýho pěšího pluku "Las Navas"
Command Support Company of the 12th Light Infantry Regiment "Las Navas"
DD.MM.1973-DD.MM.1985
Velitelství 12. lehkýho pěšího pluku "Las Navas"
Headquarters of the 12th Light Infantry Regiment "Las Navas"
DD.MM.1973-DD.MM.1985
Štáb 12. lehkýho pěšího pluku "Las Navas"
Staff of the 12th Light Infantry Regiment "Las Navas"
DD.MM.1976-01.05.1988
Speciální pontónový ženijní pluk
Special Pontoon Engineer Regiment
DD.MM.1981-01.01.2010
4. obrněný jezdecký pluk "Pavía"
4th Armored Cavalry Regiment "Pavía"
31.05.1985-14.05.1997
Velitelství logistické podpory Sever
Logistical Support Command North
DD.03.1986-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka základny "general Ricardos"
Services Unit of the Base "General Ricardos"
01.05.1986-01.01.2017
11. lehký obrněný jezdecký pluk "España"
11th Light Armored Cavalry Regiment "España"
01.05.1986-01.01.2017
2. jezdecká brigáda "Castillejos"
2nd Cavalry Brigade "Castillejos"
01.05.1986-DD.05.1987
9. lehký obrněný jezdecký pluk "Numancia"
9th Armored Light Cavalry Regiment "Numancia"
01.05.1986-DD.05.1987
Lehká obrněná jezdecká skupina "Cazadores de Tetuán" I/9
1st Light Armored Cavalry Group "Cazadores de Tetuán"
01.05.1986-DD.MM.RRRR
Lehká obrněná jezdecká skupina "Lanceros de Borbón" I/11
1st Light Armored Cavalry Group "Lanceros de Borbón"
01.05.1986-01.01.2010
Mechanizovaná jezdecká skupina "Húsares Españoles" II/11
2nd Mechanized Cavalry Group "Húsares Españoles"
01.05.1986-DD.MM.2006
Obrněná jezdecká skupina "María Cristina" I/4
1st Armored Cavalry Group "María Cristina"
01.05.1986-01.01.2017
Velitelství a štáb 2. jezdecké brigády
Headquarters and Staff of the 2nd Cavalry Brigade
18.12.1986-01.07.1996
2. ženijní prapor
2nd Engineer Battalion
01.01.1987-04.03.1997
2. skupina logistiky
2nd Logistic Group
DD.05.1987-01.01.2010
9. lehký obrněný jezdecký pluk "Numancia"
9th Armored Light Cavalry Regiment "Numancia"
DD.05.1987-01.01.2010
Lehká obrněná jezdecká skupina "Cazadores de Tetuán" I/9
1st Light Armored Cavalry Group "Cazadores de Tetuán"
01.05.1988-01.04.1988
1. ženijní pluk
1st Engineer Regiment
01.05.1988-DD.MM.RRRR
12. speciální pontónový ženijní pluk
12th Special Pontoon Engineer Regiment
22.09.1988-DD.MM.RRRR
41. seskupení logistické podpory
41st Logistic Support Group
01.02.1996-01.01.2017
4. lehký obrněný jezdecký pluk "Pavía"
4th Light Armored Cavalry Regiment "Pavía"
01.07.1996-01.01.2008
22. ženijní skupina
22nd Engineer Group
04.03.1997-01.01.2017
2. skupina podpory velení
2nd Command Support Group of the 2nd Cavalry Brigade
04.03.1997-01.01.2017
22. skupina logistiky
22nd Logistic Group
14.05.1997-15.05.2005
Velitelství logistické podpory Pyreneje
Logistic Support Command Pyrenees
01.01.1999-DD.MM.2001
Národní výcvikové centrum "San Gregorio"
National Training Center "San Gregorio"
DD.MM.19RR-DD.MM.RRRR
Cervantezova katedra
Cervantes Chair
DD.MM.19RR-DD.MM.RRRR
Institucionální podpůrný orgán velitele AGM
Institutional Support Body for the Military Academy Commander
DD.MM.19RR-DD.MM.RRRR
Pobočník hlavní vojenské akademie
Warrant Officer of the General Military Academy
DD.MM.2001-DD.MM.RRRR
13. železniční pluk
13th Railways Regiment
DD.MM.2001-DD.MM.RRRR
Národní výcvikové centrum "San Gregorio"
National Training Center "San Gregorio"
10.12.2003-DD.MM.RRRR
Velitelství staveb 3
3rd Constructions Command
DD.12.2004-DD.MM.RRRR
3. zdravotní skupina
3rd Medical Group
15.05.2005-21.01.2011
Velitelství pozemní logistické podpory 2
2nd Land Logistic Support Command
11.04.2006-DD.MM.RRRR
4. pohotovostní intervenční prapor
4th Emergency Intervention Battalion
11.04.2006-DD.MM.RRRR
41. pohotovostní rota přírodních mimořádných událostí
41st Natural Emergencies Intervention Company
11.04.2006-DD.MM.RRRR
411. pohotovostní sekce přírodních mimořádných událostí
411th Natural Emergencies Intervention Section
11.04.2006-DD.MM.RRRR
412. pohotovostní sekce přírodních mimořádných událostí
412th Natural Emergencies Intervention Section
11.04.2006-DD.MM.RRRR
413. sekce záchranná a krizové intervence
413th Emergency Intervention and Rescue Section
11.04.2006-DD.MM.RRRR
42. pohotovostní rota přírodních mimořádných událostí
42nd Natural Emergencies Intervention Company
11.04.2006-DD.MM.RRRR
421. pohotovostní sekce přírodních mimořádných událostí
421st Natural Emergencies Intervention Section
11.04.2006-DD.MM.RRRR
422. sekce záchranná a krizové intervence
422nd Emergency Intervention and Rescue Section
11.04.2006-DD.MM.RRRR
43. ženijná rota
43rd Engineer Company
11.04.2006-DD.MM.RRRR
431. zákopnícká sekce
431st Sapper Section
11.04.2006-DD.MM.RRRR
433. strojní sekce
433rd Machines Section
11.04.2006-DD.MM.RRRR
Družstvo potápěčů CING 43
Diving Squad CING 43
11.04.2006-DD.MM.RRRR
Kynologické družstvo CIEN 42
Cynology Squad CIEN 42
11.04.2006-DD.MM.RRRR
Rota podpory velení a služeb BIEM IV
Services and HQ Support Company BIEM IV
11.04.2006-DD.MM.RRRR
Sekce podpory velení BIEM IV
HQ Support Section BIEM IV
11.04.2006-DD.MM.RRRR
Sekce vojenské policie BIEM IV
Military Police Section BIEM IV
11.04.2006-DD.MM.RRRR
Sekce údržby BIEM IV
Mantenaice Section BIEM IV
11.04.2006-DD.MM.RRRR
Skladové družstvo CIEN 41
Depot Squad CIEN 41
11.04.2006-DD.MM.RRRR
Skladové družstvo CIEN 42
Depot Squad CIEN 42
11.04.2006-DD.MM.RRRR
Skladové družstvo CING 43
Depot Squad CING 43
11.04.2006-DD.MM.RRRR
Spojovací sekce BIEM IV
Signal Section BIEM IV
11.04.2006-DD.MM.RRRR
Velitelství 4. pohotovostního intervenčního praporu
Headquarters of the 4th Emergency Intervention Battalion
11.04.2006-DD.MM.RRRR
Štáb 4. pohotovostního intervenčního praporu
Staff of the 4th Emergency Intervention Battalion
DD.MM.2006-01.01.2017
Lehká obrněná jezdecká skupina "Húsares de la Princesa" I/4
1st Light Armored Cavalry Group "Húsares de la Princesa"
01.01.2008-01.01.2017
22. ženijní prapor
22nd Engineer Battalion
01.01.2010-01.01.2017
Průzkumná jezdecká skupina "Numancia" II/11
2nd Reconnaissance Cavalry Group "Numancia"
21.01.2011-DD.MM.RRRR
Logistická brigáda
Logistic Brigade
01.01.2017-DD.MM.RRRR
1. brigáda "Aragón"
1st Brigade "Aragón"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
1. ženijní prapor
1st Engineer Battalion
01.01.2017-DD.MM.RRRR
11. jezdecký pluk "España"
11th Cavalry Regiment "España"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
4. obrněný pluk "Pavía"
4th Armored Regiment "Pavía"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Lehká obrněná jezdecká skupina "Numancia" II/11
2nd Light Armored Cavalry Group "Numancia"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Obrněná jezdecká skupina "Húsares de la Princesa" II/4
2nd Armored Cavalry Group "Húsares de la Princesa"
01.01.2017-DD.MM.RRRR
Tankový prapor "Flandes" I/4
1st Tank Battalion "Flandes"
DD.MM.RRRR-15.12.2008
13. železniční pluk
13th Railways Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky Castillejos
Residence of Military Logistic Castillejos
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky Palafox
Residence of Military Logistic Palafox
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren “Agustina de Aragón”
Services Unit of Quarters “Agustina de Aragón”
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren “San Fernando”
Services Unit of Quarters “San Fernando”
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka kasáren “Sangenis”
Services Unit of Quarters “Sangenis”
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka základny "San Jorge"
Services Unit of Military Base "San Jorge"
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://es.wikipedia.org/wiki/Zaragoza
URL : https://www.valka.cz/Zaragoza-t82711#303149Verze : 1
MOD
Vojenské jednotky, zväzky a veliteľstvá dislokované v meste:



Zväzky:
XXXX-souč. 2. jazdecká brigáda "Castillejos" / Brigada de Caballeria "Castillejos" II. (2nd Cavalry Brigade "Castellejos")
41. logistická podporná skupina / Agrupación de Apoyo Logístico nº41. (41st Logistics Support Group)


Útvary a jednotky:
1987-souč. 9. ľahký obrnený pluk "Numancia" / Regimiento de Caballería Ligero Acorazado “Numancia″ No. 9
12. ľahký obrnený pluk "Farnesio" / Regimiento de caballería ligero acorazado "Farnesio" No. 12.
12. pluk ženijných špecialistov a pontonierov / Regimiento de Pontoneros y Especialidades de Ingenieros nº 12 (12th Engineering Specialities and Pontoneer Regiment)
13. železničný pluk / Regimiento de Ferrocarriles nº13 (13th Railway Regiment)
72. protilietadlový delostrelecký pluk / Regimiento de Artillería Antiaérea nº 72. (72nd Anti-aircraft Artillery Regiment)


Ďalšie vojenské inštitúcie
Všeobecná vojenská akadámia / Academia General Militar (General Military Academy)



Zdroj: www.ejercito.mde.es
URL : https://www.valka.cz/Zaragoza-t82711#303152Verze : 0
MOD