Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště letectva [1955-1956]

Air Force Command Post

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště letectva
Originální název:
Original Name:
Velitelské stanoviště letectva
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1955
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1956
Nástupce:
Successor:
Ústřední velitelské stanoviště letectva a protivzdušné obrany státu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1955-31.12.1956 Velitelství letectva
Dislokace:
Deployed:
01.04.1955-31.12.1956 Praha, ? /

Velitel:
Commander:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1955-31.12.1956 Velitelské stanoviště 22. stíhací letecké divize
01.04.1955-31.12.1956 Velitelské stanoviště 3. stíhací letecké divize

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
01.04.1955-01.01.1957 VÚ 3251 Praha
Zdroje:
Sources:
Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (Velitelské stanoviště letectva)
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-letectva-1955-1956-t81053#454466Verze : 1
MOD
Velitelské stanoviště letectva


Krycí číslo: VÚ 3251


Zřízení: 01.04.1955 (MNO čj. 0053685 OMS ze 13.4.1955)


Dislokace: Praha


Nadřízený stupeň: MNO - VL


Zrušení: 31.12.1956
Nástupce: Ústřední velitelské stanoviště letectva a protivzdušné obrany státu



Zdroj: VÚA Praha - kopie nařízení
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-letectva-1955-1956-t81053#454455Verze : 1