Main Menu
User Menu

Prapor 7 [1939-1945]

7th Battalion

     
Název:
Name:
Prapor 7
Originální název:
Original Name:
Prapor 7
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
00.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1939-00.05.1944 Inspektorát II
00.05.1944-15.10.1944 Zasazený inspektorát II
15.10.1944-00.05.1945 Nejvyšší zasazený štáb
Dislokace:
Deployed:
01.07.1939-00.05.1944 Josefov, kasárny /
00.05.1944-DD.MM.1945 Alba, kasárny /

Velitel:
Commander:
00.05.1939-DD.MM.1945 Hubený, Matěj (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1939-00.05.1945 Polní rota 1/7 /pěší/
01.07.1939-00.05.1945 Polní rota 2/7 /cyklistická/
01.07.1939-00.05.1945 Polní rota 3/7 /jezdecká/
01.07.1939-00.05.1945 Polní rota 4/7 /technická/

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-----
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
Kalousek, Miroslav: Vládní vojsko 1939-1945. Vlastenci či zrádci? Praha, Libri 2002.
Nesvadba, František: Vládní vojsko a jeho odsun do Itálie. Historie a vojenství 16, 1968, č. 6-7, s. 924-961.
Nesvadba, František: Zasazení a rozklad vládního vojska v Itálii. Historie a vojenství 17, 1969, č. 5, s. 407-457.
URL : https://www.valka.cz/Prapor-7-1939-1945-t75105#347187Verze : 2
MOD