Main Menu
User Menu

Samostatný pěší prapor IV [1939-1939]

4th Separate Infantry Battalion / Samostatný peší prápor IV

     
Název:
Name:
Samostatný pěší prapor IV
Originální název:
Original Name:
Samostatný peší prápor IV
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1939-01.09.1939 Vyšší velitelství 2
01.09.1939-01.10.1939 Pěší pluk 6
Dislokace:
Deployed:
09.05.1939-01.09.1939 Tisovec, ? /
01.09.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
15.05.1939-17.05.1939 Heidler, Karol (Kapitán)
17.05.1939-01.10.1939 Heidler, Karol (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.05.1939-01.10.1939 Pěší rota 1/IV
09.05.1939-01.10.1939 Pěší rota 2/IV
09.05.1939-01.10.1939 Pěší rota 3/IV
DD.MM.1939-DD.MM.1939 Náhradní rota samostatného pěšího praporu IV

Ručně vyplněné položky:
-
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006. www.upn.gov.sk
URL : https://www.valka.cz/Samostatny-pesi-prapor-IV-1939-1939-t75027#528200Verze : 2
MOD