Main Menu
User Menu

Pěší pluk 1 [1939-1940]

1st Infantry Regiment / Peší pluk 1

     
Název:
Name:
Pěší pluk 1
Originální název:
Original Name:
Peší pluk 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk 37
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1940
Nástupce:
Successor:
Pěší pluk 5
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1939-01.09.1939 Vyšší velitelství 3
01.09.1939-01.10.1939 1. divise
01.10.1939-20.10.1939 Vyšší velitelství 3
20.10.1939-01.10.1940 Velitelství divisní oblasti 3
Dislokace:
Deployed:
09.05.1939-28.08.1939 Levoča, ? /
28.08.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště
01.10.1939-01.10.1940 Levoča, ? /

Velitel:
Commander:
09.05.1939-17.05.1939 Kuna, Pavol (Podplukovník)
17.05.1939-01.10.1940 Kuna, Pavol (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.05.1939-01.10.1940 Náhradní prapor pěšího pluku 1
09.05.1939-01.10.1940 Pěší prapor I/1
09.05.1939-01.10.1940 Pěší prapor II/1
09.05.1939-01.10.1940 Pěší prapor III/1

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "Paľo".
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006. www.upn.gov.sk
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-1-1939-1940-t75001#527951Verze : 0
MOD