Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva 6. divise [1920-1921]

6th Division Artillery Command

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva 6. divise
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva 6. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1920
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1921
Nástupce:
Successor:
6. polní dělostřelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1920-01.12.1921 6. divise
01.06.1920-01.07.1920 Zemský dělostřelecký inspektorát pro Moravu a Slezsko
01.07.1920-01.12.1921 Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko
Dislokace:
Deployed:
01.06.1920-01.12.1921 Brno, Budova divisního velitelství /

Velitel:
Commander:
01.06.1920-01.12.1921 Pračke, Bedřich (plukovník dělostřelectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.07.1920-01.12.1921 Lehký dělostřelecký pluk 6

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-6-divise-1920-1921-t73969#501887Verze : 2
MOD