Main Menu
User Menu

II. sbor [1935-1938]

2nd Corps

     
Název:
Name:
II. sbor
Originální název:
Original Name:
II. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 107
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-25.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Praze
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-25.09.1938 Hradec Králové, Budova sborového velitelství /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-05.03.1936 Váňa, Josef (brigádní generál)
05.03.1936-25.09.1938 Váňa, Josef (divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.10.1935-25.09.1938 Cingroš, Jaroslav (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1935-24.09.1938 3. divise
15.10.1935-24.09.1938 4. divise
15.10.1935-25.09.1938 Velitelství dělostřelectva II. sboru
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství telegrafního vojska II. sboru
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství ženijního vojska II. sboru
01.10.1936-24.09.1938 Automobilní prapor 5
01.10.1937-15.09.1938 Pluk útočné vozby 1
15.10.1937-21.05.1938 Velitelství 13. divise
01.01.1938-24.09.1938 Hraničářský pluk 19
DD.06.1938-24.09.1938 Velitelství 13. divise
01.08.1938-24.09.1938 Hraničářský pluk 17
01.08.1938-24.09.1938 Hraničářský pluk 18

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond II. sbor
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Jota 2006.
URL : https://www.valka.cz/II-sbor-1935-1938-t73335#389929Verze : 1
MOD