Main Menu
User Menu

125. střelecký sbor [1944-1946]

125th Rifle Corps / 125-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
125. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
125-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.01.1944-DD.02.1946 47. armáda
DD.03.1946-DD.05.1946 Moskevský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.01.1944-DD.03.1944 Parchoměnko, Feofan Agapovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.03.1944-DD.04.1944 Filippovskij, Michail Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.04.1944-DD.12.1944 Kuzmin, Ivan Kučmič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.12.1944-DD.MM.RRRR Andrejev, Andrej Matvějevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.02.1944-DD.MM.1946 175. střelecká divize
01.03.1944-01.08.1944 60. střelecká divize
01.04.1944-01.05.1944 165. střelecká divize
01.04.1944-01.05.1944 185. střelecká divize
01.04.1944-01.06.1944 328. střelecká divize
13.07.1944-06.09.1944 234. střelecká divize
01.10.1944-DD.05.1945 60. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
viz níže
URL : https://www.valka.cz/125-strelecky-sbor-1944-1946-t72058#522574Verze : 1
MOD
125-й стрелковый корпус / 125. střelecký sbor [1944-1946]


Velitelství střeleckého sboru vzniklo nově. ledna 1944.
Nacházelo se v poli na východoevropském válčišti, od 1944 v poli na středoevropském válčišti, od 1945 v a od března 1946 v Kostromě, podléhalo a od března 1946 velitelství Moskevského vojenského okruhu [1945-1991].
Velitelství střeleckého sboru bylo. května 1946 zrušeno.
URL : https://www.valka.cz/125-strelecky-sbor-1944-1946-t72058#254183Verze : 0
MOD
Součástí střeleckého sboru bylo:


velitelství střeleckého sboru se štábem,


60. střelecká divize [194-1946]
185. střelecká divize [194-1946]
265. střelecká divize [194-1946]
URL : https://www.valka.cz/125-strelecky-sbor-1944-1946-t72058#254184Verze : 0
MOD
Veliteli střeleckého sboru byli:
generálmajor Feofan Agapovič Parchoměnko (leden 1944 - březen 1944),
generálmajor Michail Sergejevič Filippovskij (březen 1944 - duben 1944),
plukovník, od června 1944 generálmajor Ivan Kučmič Kuzmin (duben 1944 - prosinec 1944),
generálmajor, od dubna 1945 generálporučík Andrej Matvějevič Andrejev (prosinec 1944 -
URL : https://www.valka.cz/125-strelecky-sbor-1944-1946-t72058#254185Verze : 0
MOD