23. tanková brigáda [1941-1945]

23rd Tank Brigade / 23-я танковая бригада

     
Název:
Name:
23. tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
23-я танковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.05.1942-10.06.1945 9. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.10.1941-15.07.1942 Bělov, Jevtichij Jemeljanovič (Polkovnik / Полковник)
16.07.1942-15.10.1942 Korbut, Pjotr Jemeljanovič (Major / Mайор)
16.10.1942-15.12.1943 Děmidov, Michail Sergejevič (Polkovnik / Полковник)
16.12.1943-15.09.1944 Bojko, Konstantin Vasiljevič (Podpolkovnik / Подполковник)
16.09.1944-10.06.1945 Kuzněcov, Semjon Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.10.1941-DD.02.1942 Kimbar, Josif Konstantinovič (Podpolkovnik / Подполковник)
DD.02.1942-DD.07.1942 Korbut, Pjotr Julianovič (Major / Mайор)
DD.08.1942-DD.10.1942 Borjanov, Pjotr Alexandrovič (Podpolkovnik / Подполковник)
DD.10.1942-DD.06.1943 Koreckij, Vasilij Ignatovič (Major / Mайор)
DD.06.1943-DD.08.1943 Rabionovič, Leonid Juděněvič (Polkovnik / Полковник)
DD.08.1943-10.06.1945 Kotyrlo, Trofim Kirillovič (Major / Mайор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/tbr/tbr023.html
https://goo.gl/b3Y1Qr
URL : https://www.valka.cz/23-tankova-brigada-1941-1945-t71486#522998Verze : 0
MOD
23. tanková brigáda / 23-я танковая бригада


Brigáda bola sformovaná k 01.10.1941 v Kostereve (Moskovská oblasť).


Súčasťou brigády bolo:
velenie brigády
veliteľská rota
prieskumná rota
23. tankový pluk
motorizovaný strelecký prápor
protitankový oddiel
protilietadlový oddiel
dopravná rota
rota opráv techniky
zdravotnícka čata


Nadriadené jednotky:
k 28.10.1941 – 16. armáda
k 20.10.1941 – 49. armáda
od mája 1942 – 9. tankový zbor


Za bojové zásluhy dostala brigáda čestné názvy Gluchovská a Rečická.
Bola vyznamenaná:
radom Lenina
radom Červenej zástavy
radom Suvorova


Veliteľmi brigády boli:
01.10.1941 – 15.07.1942 – plukovník Belov, Jevtichij Jemeľjanovič
16.07.1942 – 15.10.1942 – major Korbut, Pjotr Julianovič
16.10.1941 – 15.12.1943 – podplukovník Demidov, Michail Sergejevič – od 06.02.1943 plukovník
16.12.1943 – 15.09.1944 – podplukovník Bojko, Konstantin Illarionovič
16.09.1944 – 09.05.1945 – plukovník Kuznecov, Semjon Vasilijevič


Zdroj:
rkka.ru
URL : https://www.valka.cz/23-tankova-brigada-1941-1945-t71486#251956Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!