Main Menu
User Menu

1. armádní sbor [1951-1954]

1st Army Corps

     
Název:
Name:
1. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
1. armádní sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
I. sbor
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
1. střelecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-01.11.1954 2. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-01.11.1954 Banská Bystrica, kasárny /
Velitel:
Commander:
01.01.1951-DD.08.1952 Koller, Jan (Brigádní generál)
DD.08.1952-12.06.1953 Boublík, Josef (Brigádní generál)
12.06.1953-01.11.1954 Boublík, Josef (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1950-01.11.1954 21. spojovací prapor
01.01.1951-01.11.1954 10. pěší divize
01.01.1951-01.05.1951 13. pěší divize
01.01.1951-01.11.1954 21. ženijní prapor
01.01.1951-01.05.1951 7. pěší divize
01.01.1951-01.11.1954 9. pěší divize
01.01.1951-01.11.1954 Velitelství dělostřelectva 1. sboru
01.05.1951-01.11.1954 13. mechanizovaná divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.01.1951-01.11.1954 VÚ 4559
Zdroje:
Sources:
VHÚ-VHA Bratislava, fond 1. strelecký sbor
URL : https://www.valka.cz/1-armadni-sbor-1951-1954-t69183#243381Verze : 8
MOD