Main Menu
User Menu

123. křídlo RAF [1944-1947]

No. 123 Wing RAF

     
Název:
Name:
123. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 123 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
123. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
DD.10.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-12.07.1944 20. sektor RAF
12.07.1944-DD.MM.RRRR 84. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-17.06.1944 Chichester, stanice RAF Thorney Island
17.06.1944-01.07.1944 Funtington, stanice RAF Funtington
01.07.1944-18.07.1944 Plumetot, předsunutá přistávací plocha B-10
18.07.1944-03.09.1944 Martragny, předsunutá přistávací plocha B-7
03.09.1944-06.09.1944 Morainville, předsunutá přistávací plocha B-23 La Rue Huguenot
06.09.1944-13.09.1944 Godelmesnil, předsunutá přistávací plocha B-35 Godelmesnil
13.09.1944-30.10.1944 Merville, předsunutá přistávací plocha B-53
30.10.1944-24.11.1944 Knesselare, předsunutá přistávací plocha B-67 Ursel
24.11.1944-31.10.1944 Gilze en Rijen, předsunutá přistávací plocha B-77 Gilze-Rijen
31.10.1944-26.01.1945 Chievres, předsunutá přistávací plocha A-84 Chievres
26.01.1945-22.03.1945 Gilze en Rijen, předsunutá přistávací plocha B-77 Gilze-Rijen
22.03.1945-18.04.1945 Malden, předsunutá přistávací plocha B-91 Kluis
18.04.1945-DD.MM.1945 Lünne, předsunutá přistávací plocha B-103 Plantlünne /

Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.07.1944 Scott, D. J. (Wing Commander)
DD.07.1944-DD.02.1945 Scott, D. J. (Group Captain)
DD.02.1945-DD.MM.1945 Baldwin, J. R. (Group Captain)
DD.05.1944-DD.07.1944 Brooker, R. E. P. * (Wing Commander)
DD.07.1944-13.01.1945 Dring, W. * (Wing Commander)
DD.01.1945-DD.MM.1945 Button, J. C. * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-06.11.1944 198. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1945 609. peruť RAF
26.07.1944-DD.MM.1945 183. peruť RAF
DD.07.1944-DD.MM.1945 164. peruť RAF
21.11.1944-DD.MM.1945 198. peruť RAF
29.06.1945-30.11.1945 349. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
12.05.1944-DD.MM.1945 609. peruť RAF
26.07.1944-DD.MM.1945 183. peruť RAF
26.07.1944-DD.MM.RRRR 164. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel

** - podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/123-kridlo-RAF-1944-1947-t64193#228958Verze : 0
MOD