Main Menu
User Menu

146. křídlo RAF [1944-1945]

No. 146 Wing RAF

     
Název:
Name:
146. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 146 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
146. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
07.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-12.07.1944 20. sektor RAF
12.07.1944-DD.MM.1945 84. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-03.07.1944 Lymington, stanice RAF Needs Oar Point
03.07.1944-08.07.1944 Hurn, stanice RAF Hurn
08.07.1944-19.07.1944 Ryes, předsunutá přistávací plocha B-15
19.07.1944-05.09.1944 Sainte-Croix-sur-Mer, předsunutá přistávací plocha B-3
05.09.1944-07.09.1944 Morainville, předsunutá přistávací plocha B-23 La Rue Huguenot
07.09.1944-11.09.1944 Corroy, předsunutá přistávací plocha B-37 Corroy
11.09.1944-01.10.1944 Lille, předsunutá přistávací plocha B-51 Lille/Vendeville
01.10.1944-14.02.1945 Antverpy, předsunutá přistávací plocha B-70 Deurne
14.02.1945-17.04.1945 Mill, předsunutá přistávací plocha B-89
17.04.1945-30.04.1945 Drope, předsunutá přistávací plocha B-105 /
30.04.1945-DD.MM.1945 Grossenkneten, předsunutá přistávací plocha B-111 Ahlhorn /

Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.07.1944 Ellis, E. W. W. (Wing Commander)
DD.07.1944-DD.02.1945 Gillam, Denys Edgar (Group Captain)
DD.02.1945-DD.MM.1945 Wells, J. C. ( )
12.05.1944-DD.06.1944 Baker, E. R. * (Wing Commander)
DD.06.1944-DD.11.1944 Baldwin, J. R. * (Wing Commander)
DD.11.1944-DD.02.1945 Wells, J. C. * (Wing Commander)
DD.02.1945-DD.MM.1945 Deall, J. H. * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-DD.MM.1945 193. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1945 197. peruť RAF
12.05.1944-05.03.1945 257. peruť RAF
12.05.1944-29.06.1944 266. peruť RAF
20.07.1944-25.04.1945 266. peruť RAF
05.08.1944-DD.MM.1945 263. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
12.05.1944-DD.MM.1945 197. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1945 193. peruť RAF
12.05.1944-05.03.1945 257. peruť RAF
12.05.1944-29.06.1944 266. peruť RAF
20.07.1944-25.04.1945 266. peruť RAF
05.08.1944-DD.MM.1945 263. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* operační velitel


Podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla.
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/146-kridlo-RAF-1944-1945-t64186#228951Verze : 0
MOD