Main Menu
User Menu

125. křídlo RAF [1944-1945]

No. 125 Wing RAF

No. 125 Wing Headquarters

     
Název:
Name:
125. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 125 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
125. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
14.07.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-12.07.1944 15. sektor RAF
12.07.1944-DD.MM.1945 83. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-17.06.1944 Ford, stanice RAF Ford
17.06.1944-23.06.1944 Bazenville, předsunutá přistávací plocha B-2
23.06.1944-13.08.1944 Longues-sur-Mer, předsunutá přistávací plocha B-11
13.08.1944-02.09.1944 Lingevres, předsunutá přistávací plocha B-19
02.09.1944-17.09.1944 Beauvais, předsunutá přistávací plocha B-40 Beauvais-Nivillers
17.09.1944-28.09.1944 Antverpy, Předsunutá přistávací plocha B-70 Deurne
28.09.1944-03.11.1944 Ravenstein, předsunutá přistávací plocha B-82 Grave
03.11.1944-31.12.1944 Diest, předsunutá přistávací plocha B-64 Schaffen
31.12.1944-27.01.1945 Kinrooi, Advanced Landing Ground Y-32 Ophoven
27.01.1945-08.01.1945 Eindhoven, Předsunutá přistávací plocha B-78
08.01.1945-16.04.1945 Lonneker West, předsunutá přistávací plocha B-106 Twente/Enschede
16.04.1945-DD.MM.1945 Celle, předsunutá přistávací plocha B-118 /

Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.07.1944 Lapsley, J. H. (Wing Commander)
DD.07.1944-DD.08.1944 Rankin, James [/url ([url=/topic/view/70554]Group Captain)
DD.08.1944-DD.03.1945 Scott-Malden, D. (Group Captain)
DD.03.1945-DD.MM.1945 Johnson, James Edgar [/url ([url=/topic/view/70554]Group Captain)
12.05.1944-DD.07.1944 Stewart, A. C. * (Wing Commander)
DD.MM.1943-DD.MM.1943 Page, A. G. * (Wing Commander)
DD.10.1944-DD.10.1944 Wray, J. * (Wing Commander)
DD.11.1944-DD.MM.1945 Keefer, George Clinton * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-29.09.1944 132. peruť RAF
12.05.1944-29.09.1944 453. peruť RAAF
12.05.1944-29.09.1944 602. peruť RAF
15.07.1944-30.09.1944 441. peruť RCAF
01.10.1944-07.05.1945 130. peruť RAF
01.10.1944-07.10.1944 274. peruť RAF
01.10.1944-27.12.1944 402. peruť RCAF
01.10.1944-07.10.1944 80. peruť RAF
05.12.1944-25.01.1945 41. peruť RAF
31.12.1944-06.05.1945 350. peruť RAF
31.12.1944-21.02.1945 610. peruť RAF
21.03.1945-DD.MM.1945 41. peruť RAF
07.05.1945-DD.MM.1945 137. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel


** - podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/125-kridlo-RAF-1944-1945-t64169#228923Verze : 0
MOD