Main Menu
User Menu

115. střelecký sbor [1943-1945]

115th Rifle Corps / 115-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
115. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
115-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.11.1943-09.02.1944 54. armáda
09.02.1944-DD.03.1944 8. armáda
DD.03.1944-DD.04.1944 Leningradský front
DD.04.1944-DD.11.1944 23. armáda
DD.11.1944-10.06.1945 59. armáda
Dislokace:
Deployed:
14.11.1943-10.06.1945 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
14.11.1943-10.06.1945 Kozaček, Sergej Borisovič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
Velikaja Otěčestvennaja - komkory. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. T. 1. Moskva, Žukovskij 2006.
URL : https://www.valka.cz/115-strelecky-sbor-1943-1945-t60617#526766Verze : 1
MOD