Main Menu
User Menu

I. tankový sbor [1949-1952]

1st Armored Corps / I Korpus Pancerny

     
Název:
Name:
I. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
I Korpus Pancerny
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1952
Nástupce:
Successor:
I. mechanisovaný sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1949-01.12.1952 Přímořský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.03.1949-01.12.1952 Gdańsk, ? /

Velitel:
Commander:
01.03.1949-00.05.1949 Switelski, Ławrientij (plukovník)
00.05.1949-29.03.1950 Switelski, Ławrientij (brigádní generál)
29.03.1950-01.12.1952 Tichonczuk, Siemion (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1949-15.06.1950 8. motorisovaná divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kajetanowicz, Jerzy: Polskie wojska lądowe 1945-1960. Toruń, ECE 2005.
URL : https://www.valka.cz/I-tankovy-sbor-1949-1952-t59178#508878Verze : 0
MOD