Main Menu
User Menu

46. střelecký sbor [1943-1945]

46th Rifle Corps / 46-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
46. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
46-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.06.1943-31.08.1943 ?
01.09.1943-30.09.1943 11. armáda
01.10.1943-30.04.1944 50. armáda
01.05.1944-31.07.1944 3. armáda
01.08.1944-09.05.1945 65. armáda
Dislokace:
Deployed:
25.06.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-09.05.1945 středoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
25.06.1943-01.11.1944 Erastov, Konstantin Maximovič (Geněral-major / Генерал-майор)
02.11.1944-09.05.1945 Erastov, Konstantin Maximovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1943-01.09.1943 415. střelecká divize
01.09.1943-01.03.1944 238. střelecká divize
01.09.1943-01.03.1944 380. střelecká divize
01.10.1943-01.11.1943 413. střelecká divize
01.03.1944-01.09.1944 413. střelecká divize
DD.03.1944-DD.06.1946 108. střelecká divize
01.04.1944-01.08.1944 82. střelecká divize
01.08.1944-09.05.1945 186. střelecká divize
01.11.1944-01.07.1945 413. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.1945-DD.MM.RRRR Štětínský střelecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/2xvCt4
https://goo.gl/ahuKmj
https://goo.gl/3Ktv1P
https://goo.gl/EXMZ0Z
https://goo.gl/wFDk2z
https://goo.gl/PJIyVE
https://goo.gl/yMjJjJ
oborona.org
URL : https://www.valka.cz/46-strelecky-sbor-1943-1945-t58383#523103Verze : 0
MOD