Main Menu
User Menu

Velitelství VI. sboru [1938-1938]

Headquarters of the 6th Corps

     
Název:
Name:
Velitelství VI. sboru
Originální název:
Original Name:
Velitelství VI. sboru
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 111 - Mobilisovaný útvar 111-B-3
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-28.09.1938 Hlavní velitelství
28.09.1938-10.10.1938 Velitelství IV. armády
10.10.1938-DD.11.1938 Velitelství III. armády
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-28.09.1938 Košice, Budova zemského velitelství /
28.09.1938-10.10.1938 Soběslav, ? /
10.10.1938-11.10.1938 Košice, Budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-05.10.1938 Viest, Rudolf (divisní generál)
05.10.1938-DD.11.1938 Doležal, Mikuláš (divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.09.1938-DD.11.1938 Heřman, Jan (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-22.10.1938 31. hraniční oblast
27.09.1938-DD.11.1938 Velitelství dělostřelectva VI. sboru
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství intendanční služby VI. sboru
27.09.1938-DD.11.1938 Velitelství telegrafního vojska VI. sboru
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství zdravotnické služby VI. sboru
27.09.1938-DD.11.1938 Velitelství ženijního vojska VI. sboru
27.09.1938-DD.11.1938 Štáb VI. sboru
29.09.1938-11.10.1938 4. rychlá divise, velitelství
DD.09.1938-DD.10.1938 Topografické oddělení 56
22.10.1938-22.10.1938 12. divise
DD.10.1938-DD.10.1938 Pěší pluk 207

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno RÁZUS 1
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, velitelství "Rázus"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-VI-sboru-1938-1938-t57697#590562Verze : 4
MOD