Main Menu
User Menu

Sborová oblast II [1921-1939]

Dowództwo Okręgu Korpusu II


POLSKÁ REPUBLIKA DOWÓDZTWO OKRĘGU KORPUSU II
SBOROVÁ OBLAST II

Datum vzniku 15.09.1921
Předchůdce Vojenská oblast Lublin
Datum zániku 08.1939
Následovník
Nadřízené velitelství
Dislokace 09.1921-08.1939 Lublin
Velitelé sborové oblasti 09.1921-06.1926 Romer, Jan
06.1926-10.1928 Jung, Władysław
10.1928-12.1929 Taczak, Stanisław
12.1929-10.1934 Dobrodzicki, Jerzy
10.1934-08.1939 Smorawiński, Mieczysław
Podřízená velitelství 09.1921-08.1939 3. pěší divize
09.1921-08.1939 13. pěší divize
09.1921-08.1939 27. pěší divize
09.1921-06.1924 2. jezdecká brigáda
06.1924-04.1930 2. samostatná jezdecká brigáda
04.1930-03.1937 Jezdecká brigáda Rovno
03.1937-08.1939 Volyňská jezdecká brigáda
Podřízené jednotky
Literatura
URL : https://www.valka.cz/Sborova-oblast-II-1921-1939-t53261#198594Verze : 0
MOD