Main Menu
User Menu

2. náhradní letka leteckého pluku 1 [1924-1927]

2nd Replacement Flight of the 1st Air Regiment

     
Název:
Name
2. náhradní letka leteckého pluku 1
Originální název:
Original Name:
2. náhradní letka leteckého pluku 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.05.1924
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1927
Nástupce:
Successor:
Cvičná letka leteckého pluku 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.05.1924-01.04.1927 Náhradní prapor leteckého pluku 1
Dislokace:
Deployed:
04.05.1924-01.04.1927 Kbely, letiště /

Velitel:
Commander:
04.05.1924-DD.11.1924 Černý, Vladislav (Kapitán)
DD.11.1924-DD.05.1926 Hamšík, Josef (Kapitán)
DD.05.1926-01.04.1927 Dršata, Jiří (Štábní kapitán)
Výzbroj:
Armament:
Letov Š 10 /
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/2-nahradni-letka-leteckeho-pluku-1-1924-1927-t52630#247953Verze : 1
MOD
Druhá náhradní letka leteckého pluku 1 [1924-1927]


Letka vznikla 4. května 1928 přejmenováním z Druhé náhradní roty leteckého pluku 1 [1924] na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 5.514-9.odděl.1924.
Nacházela se ve Kbelích a podléhala velitelství Náhradní peruti leteckého pluku 1 [1924-1938].
Rota byla 1. dubna 1927, na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 21.220-letec.1926, přejmenována na Cvičnou letku leteckého pluku 1 [1927-1938].
URL : https://www.valka.cz/2-nahradni-letka-leteckeho-pluku-1-1924-1927-t52630#197655Verze : 0
MOD
Veliteli letky byli:
kapitán letectva Vladimír Černý (květen 1924 – listopad 1924),
kapitán letectva Josef Hamšík (listopad 1924 – květen 1926),
štábní kapitán letectva Jiří Dršata (květen 1926 – říjen 1926),
URL : https://www.valka.cz/2-nahradni-letka-leteckeho-pluku-1-1924-1927-t52630#247952Verze : 0
MOD