Main Menu
User Menu

1. střelecká divize [1954-1955]

1st Rifle Division

     
Název:
Name:
1. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
1. střelecká divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
1. pěší divize
Datum zániku:
Disbanded:
09.05.1955
Nástupce:
Successor:
15. střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-09.05.1955 2. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-09.05.1955 České Budějovice, ? /
Velitel:
Commander:
01.11.1954-01.05.1955 Šádek, František (Podplukovník)
01.05.1955-09.05.1955 Šádek, František (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1954-09.05.1955 1. automobilní prapor
01.11.1954-09.05.1955 1. chemická četa
01.11.1954-08.05.1955 1. protiletadlový oddíl
01.11.1954-08.05.1955 1. protitankový oddíl
01.11.1954-09.05.1955 1. průzkumná rota
01.11.1954-09.05.1955 1. raketometný oddíl
01.11.1954-09.05.1955 1. spojovací prapor
01.11.1954-09.05.1955 1. střelecký pluk
01.11.1954-09.05.1955 1. tankosamohybný pluk
01.11.1954-09.05.1955 1. ženijní prapor
01.11.1954-09.05.1955 29. střelecký pluk
01.11.1954-09.05.1955 48. střelecký pluk
01.11.1954-09.05.1955 5. dělostřelecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.11.1954-09.05.1955 Husitská střelecká divize
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.11.1954-09.05.1955 VÚ 2703 České Budějovice
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-00174 (1. střelecká divize)
URL : https://www.valka.cz/1-strelecka-divize-1954-1955-t50798#194639Verze : 0
MOD