Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 2 [1939-1944]

2nd Artillery Regiment / Delostrelecký pluk 2

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 2
Originální název:
Original Name:
Delostrelecký pluk 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1939-01.09.1939 Vyšší velitelství 2
01.09.1939-01.10.1939 2. divise
01.10.1939-20.10.1939 Vyšší velitelství 2
20.10.1939-22.06.1941 Velitelství divisní oblasti 2
22.06.1941-12.08.1941 2. divise
12.08.1941-18.05.1944 Velitelství divisní oblasti 2
18.05.1944-30.08.1944 2. pěší divise
Dislokace:
Deployed:
01.08.1939-28.08.1939 Ružomberok, kasárny /
28.08.1939-24.09.1939 středoevropské válčiště
24.09.1939-22.06.1941 Ružomberok, kasárny /
22.06.1941-25.07.1941 východoevropské válčiště
25.07.1941-30.08.1944 Ružomberok, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.08.1939-DD.MM.RRRR Smutný, Július ( )
15.01.1941-24.06.1941 Badík, Ernest (Major)
30.11.1941-01.01.1942 Badík, Ernest (Major)
01.01.1942-23.09.1943 Badík, Ernest (Podplukovník)
10.05.1944-30.08.1944 Vogl, Jozef (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1939-30.08.1944 Dělostřelecký oddíl I/2
01.08.1939-30.08.1944 Dělostřelecký oddíl II/2
01.08.1939-30.08.1944 Dělostřelecký oddíl III/2
01.08.1939-30.08.1944 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 2

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "Milan"
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-2-1939-1944-t50715#528392Verze : 3
MOD

SLOVENSKÁ REPUBLIKA DELOSTRELECKÝ PLUK 2
DĚLOSTŘELECKÝ PLUK 2
Datum vzniku 01.08.1939
Předchůdce
Datum zániku 08.1944
Následovník ---
Nadřízené velitelství 08.1939-08.1939 Vyšší velitelství 2
08.1939-05.1940 2. divize
05.1940-10.1940 Velitelství divizní oblasti 2
10.1940-06.1941 Velitelství divizní oblasti 2
06.1941-07.1941 2. pěší divize
07.1941-06.1944 Velitelství divizní oblasti 2
06.1944-08.1944 2. pěší divize
Dislokace 08.1939-08.1939 Ružomberok
08.1939-10.1939 středoevropské válčiště
10.1939-06.1941 Ružomberok
06.1941-07.1941 východoevropské válčiště
07.1941-06.1944 Ružomberok
06.1944-08.1944
Krycí název 08.1939-10.1939 Milan
Velitelé pluku 08.1939-? Smutný, Július
Podřízené oddíly ] 08.1939-08.1944 Dělostřelecký oddíl I/2
08.1939-08.1944 Dělostřelecký oddíl II/2
08.1939-08.1944 Dělostřelecký oddíl III/2
08.1939-11.1939 Dělostřelecký oddíl IV/2
08.1939-08.1944 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 2
Podřízené setniny
Literatura Kliment, Charles K. – Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-2-1939-1944-t50715#276929Verze : 0
MOD
Poznámka: v roku 1944 pluk tvoril spolu s oddielom delostreleckého pluku 12 divízne delostrelectvo 2. pešej divízie.


Zdroj: Nasadenie povstaleckého polného delostrelectva v regióne Turiec, Jozef Pecina, SLovenská politologická revue 1/2004
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-2-1939-1944-t50715#277716Verze : 0
MOD