Main Menu
User Menu

1. mechanizovaný sbor [1940-1941]

1st Mechanised Corps / 1-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
1. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
1-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.06.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
23.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.06.1940-24.06.1941 Leningradský vojenský okruh
24.06.1941-29.06.1941 Severní front
29.06.1941-23.08.1941 Severozápadní front
Dislokace:
Deployed:
09.06.1940-10.08.1940 Čerecha, ?
10.08.1940-23.06.1941 Pskov, ? /
23.06.1941-23.08.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
09.06.1940-21.01.1941 Romaněnko, Prokofij Logvinovič (generálporučík)
21.01.1941-23.08.1941 Čerňavskij, Michail Lvovič (generálmajor tankového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.06.1940-DD.08.1940 Anikuškin, Fjodor Georgijevič (plukovník tankového vojska)
DD.08.1940-23.08.1941 Limarenko, Pjotr Alexejevič (plukovník tankového vojska)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1940-17.06.1941 1. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drig, J.: Mechanizirovannyje korpusa RKKA v boju. Moskva 2005.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/1-mechanizovany-sbor-1940-1941-t50355#577224Verze : 1
MOD