Main Menu
User Menu

Severozápadní front [1941-1943]

North-Western Front / Северо-Западный фронт

     
Název:
Name:
Severozápadní front
Originální název:
Original Name:
Северо-Западный фронт
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Pobaltský zvláštní vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
20.11.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.06.1941-23.06.1941 Lidový komisariát obrany
23.06.1941-10.07.1941 Hlavní stan hlavního velení
10.07.1941-01.09.1941 Hlavní velitelství vojsk severozápadního směru
01.09.1941-20.11.1943 Hlavní stan nejvyššího velení

Dislokace:
Deployed:
18.06.1941-20.11.1943 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
18.06.1941-04.07.1941 Kuzněcov, Fjodor Isidorovič (generálplukovník)
04.07.1941-23.08.1941 Soběnnikov, Pjotr Pětrovič (generálmajor)
23.08.1941-05.10.1942 Kuročkin, Pavěl Alexejevič (generálporučík)
05.10.1942-14.03.1943 Timošenko, Semjon Konstantinovič (maršál Sovětského svazu)
14.03.1943-23.06.1943 Koněv, Ivan Stěpanovič (generálplukovník)
23.06.1943-27.08.1943 Kuročkin, Pavěl Alexejevič (generálporučík)
27.08.1943-20.11.1943 Kuročkin, Pavěl Alexejevič (generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
18.06.1941-01.07.1941 Kljonov, Pjotr Semjonovič (generálporučík)
01.07.1941-12.05.1942 Vatutin, Nikolaj Fjodorovič (generálporučík)
12.05.1942-05.08.1942 Šljomin, Ivan Timofejevič (generálmajor)
05.08.1942-05.10.1942 Šarochin, Michail Nikolajevič (generálporučík)
05.10.1942-14.03.1943 Zlobin, Věnjamin Michajlovič (generálmajor)
14.03.1943-11.11.1943 Bogoljubov, Alexandr Nikolajevič (generálporučík)
11.11.1943-20.11.1943 Igolkin, Pjotr Ivanovič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.06.1941-30.04.1943 11. armáda
21.06.1941-25.12.1941 27. armáda
21.06.1941-14.07.1941 8. armáda
22.06.1941-30.06.1941 5. výsadkový sbor
23.06.1941-10.07.1941 29. střelecký sbor
25.06.1941-10.07.1941 21. mechanizovaný sbor
29.06.1941-23.08.1941 1. mechanizovaný sbor
01.07.1941-10.07.1941 22. střelecký sbor
11.07.1941-31.08.1941 5. výsadkový sbor
31.07.1941-06.08.1941 Novgorodská armádní operační skupina
07.08.1941-20.08.1941 48. armáda
16.08.1941-22.12.1941 Novgorodská operační skupina
18.08.1941-01.10.1941 310. střelecká divize
DD.08.1941-DD.11.1943 34. armáda
01.09.1941-01.10.1941 33. střelecká divize
25.12.1941-22.01.1942 4. úderná armáda
27.12.1941-21.01.1942 3. úderná armáda
31.12.1941-DD.06.1942 1. gardový střelecký sbor
02.02.1942-20.11.1943 1. úderná armáda
DD.04.1942-03.05.1942 180. střelecká divize
DD.05.1942-DD.03.1943 53. armáda
01.06.1942-DD.04.1943 27. armáda
05.06.1942-20.11.1943 6. letecká armáda
15.02.1943-12.03.1943 1. tanková armáda
DD.03.1943-DD.05.1943 68. armáda
21.04.1943-13.10.1943 22. armáda
DD.08.1943-DD.11.1943 12. gardový střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/Severozapadni-front-1941-1943-t10029#514581Verze : 1
MOD