Main Menu
User Menu

Brjanský front [1941-1941]

Bryansk Front / Брянский фронт

     
Název:
Name:
Brjanský front
Originální název:
Original Name:
Брянский фронт
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.11.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.08.1941-10.11.1941 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
16.08.1941-10.11.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
16.08.1941-11.09.1941 Jerjomenko, Andrej Ivanovič (generálporučík)
11.09.1941-07.10.1941 Jerjomenko, Andrej Ivanovič (generálplukovník)
07.10.1941-10.10.1941 Petrov, Michail Petrovič (generálmajor)
10.10.1941-10.11.1941 Zacharov, Georgij Fjodorovič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
16.08.1941-10.10.1941 Zacharov, Georgij Fjodorovič (generálmajor)
10.10.1941-10.11.1941 Sandalov, Leonid Michajlovič (plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1941-11.11.1941 13. armáda
25.08.1941-06.09.1941 21. armáda
25.08.1941-11.11.1941 3. armáda
DD.08.1941-DD.10.1941 50. armáda
18.09.1941-DD.10.1941 2. gardová střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva 2003.
URL : https://www.valka.cz/Brjansky-front-1941-1941-t49750#578068Verze : 1
MOD