Main Menu
User Menu

32. letištní prapor [1952-1958]

32nd Air Base Battalion

     
Název:
Name:
32. letištní prapor
Originální název:
Original Name:
32. letištní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1958
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1952-01.08.1957 3. letecká technická divize
01.08.1957-01.10.1958 34. letecká technická skupina
01.09.1958-01.10.1958 ?
Dislokace:
Deployed:
01.07.1952-01.10.1958 Brno, letiště /

Velitel:
Commander:
01.07.1952-01.10.1958 Hrabovský, Oldřich (major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.07.1952-01.10.1958 VÚ 8047 Brno
Zdroje:
Sources:
Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 0000 (32. letištní prapor)
URL : https://www.valka.cz/32-letistni-prapor-1952-1958-t49642#454650Verze : 0
MOD
32. letištní prapor (32. lpr)


Krycí číslo: VÚ 8047


Zřízení: 1.7.1952


Dislokace: Brno (1952 - 1958)



Nadřízený stupeň:
Velitelství 3. letecké technické divize (1952 - 1957)
Velitelství 34. letecké technické skupiny (1957 - 1958)


Zabezpečované jednotky:
28. bitevní letecký pluk (1952 - 1954)
28. letecký bitevní pluk (1954 - 1965)


Zrušení: k 1.10.1958


Zdroj:
www.vojenstvi.cz , ISSN 1802-151401.
URL : https://www.valka.cz/32-letistni-prapor-1952-1958-t49642#192107Verze : 0