Main Menu
User Menu

7. letecká vojsková opravna [1964-1992]

7th Air Troops Repair

     
Název:
Name:
7. letecká vojsková opravna
Originální název:
Original Name:
7. letecká vojsková opravna
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1964
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká opravna
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
7. letecká vojsková opravna
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1964-01.01.1976 7. armáda protivzdušné obrany státu
01.01.1976-01.05.1990 Velitelství protivzdušné obrany státu
01.05.1990-01.05.1991 Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
01.05.1991-31.12.1992 Velitelství letectva a protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
01.09.1964-31.12.1992 České Budějovice, letiště /

Velitel:
Commander:
01.09.1964-DD.MM.1980 Pták, Zdeněk (major)
DD.MM.1980-14.09.1986 Jež, Vladislav (podplukovník)
14.09.1986-31.12.1992 Kopečný, Miloslav (podplukovník)

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
VÚ 1722 České Budějovice
Zdroje:
Sources:
Vojenský historický archiv Praha, www.valka.cz, www.vojenstvi.cz - Vaše dotazy odpovídá Pavel Minařík
Irra, Miroslav: Letiště na jihu *JAKAB 2017
URL : https://www.valka.cz/7-letecka-vojskova-opravna-1964-1992-t48735#189744Verze : 2