Main Menu
User Menu

151. protiletadlový pluk [1950-1955]

151st Anti-Aircraft Regiment

     
Název:
Name:
151. protiletadlový pluk
Originální název:
Original Name:
151. protiletadlový pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 151
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1955
Nástupce:
Successor:
151. protiletadlový dělostřelecký pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1950-15.12.1951 Velitelství protiletadlového vojska
01.01.1951-01.04.1951 Velitelství protiletadlové obrany státního území
01.04.1951-01.11.1955 71. protiletadlová divize
Dislokace:
Deployed:
01.12.1950-01.11.1955 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.12.1950-15.01.1951 Kuchař, Miroslav (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
01.01.1951-01.11.1955
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.01.1951-01.11.1955 VÚ 0000 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 0000 (151. protiletadlový pluk),
URL : https://www.valka.cz/151-protiletadlovy-pluk-1950-1955-t48183#423142Verze : 1
MOD