Main Menu
User Menu

Baltská flota [1935-1946] - 1. formování

Baltic Fleet - 1st forming

Baltická flota - 1. formovanie

Балтийский флот (БФ) - I. формирование

     
Název:
Name:
Baltská flota - 1. formování
Originální název:
Original Name:
Дважды Краснознамённый Балтийский флот
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.01.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Námořní síly Baltského moře
Datum zániku:
Disbanded:
25.02.1946
Nástupce:
Successor:
Jihobaltská flota
Severobaltská flota
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
11.01.1935-30.12.1937 Lidový komisariát obrany
30.12.1937-25.02.1946 Lidový komisariát vojenského námořnictva
Dislokace:
Deployed:
11.01.1935-25.02.1946 Leningrad, ? /

Velitel:
Commander:
11.01.1935-20.11.1935 Galler, Lev Michajlovič (Flagman 1-go ranga / Флагман 1-го ранга)
20.11.1935-25.01.1937 Galler, Lev Michajlovič (Flagman flota 2-go ranga / Флагман флота 2-го ранга)
25.01.1937-15.07.1937 Sivkov, Alexandr Kuzmič (Flagman 1-go ranga / Флагман 1-го ранга)
15.07.1937-01.09.1937 Isakov, Ivan Stěpanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
01.09.1937-17.02.1938 Isakov, Ivan Stěpanovič (Flagman 2-go ranga / Флагман 2-го ранга)
17.02.1938-DD.02.1938 Isakov, Ivan Stěpanovič (Flagman 1-go ranga / Флагман 1-го ранга)
DD.02.1938-03.04.1939 Levčenko, Gorděj Ivanovič (Flagman 2-go ranga / Флагман 2-го ранга)
03.04.1939-DD.05.1939 Levčenko, Gorděj Ivanovič (Flagman 1-go ranga / Флагман 1-го ранга)
DD.05.1939-28.01.1940 Tribuc, Vladimir Filippovič (Flagman 2-go ranga / Флагман 2-го ранга)
28.01.1940-04.06.1940 Tribuc, Vladimir Filippovič (Flagman 1-go ranga / Флагман 1-го ранга)
04.06.1940-31.05.1943 Tribuc, Vladimir Filippovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
31.05.1943-25.02.1946 Tribuc, Vladimir Filippovič (Admiral / Адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1937-17.02.1938 Levčenko, Gorděj Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
17.02.1938-DD.02.1938 Levčenko, Gorděj Ivanovič (Flagman 2-go ranga / Флагман 2-го ранга)
DD.02.1938-28.03.1939 Tribuc, Vladimir Filippovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
28.03.1939-DD.05.1939 Tribuc, Vladimir Filippovič (Flagman 2-go ranga / Флагман 2-го ранга)
DD.06.1939-DD.10.1939 Šergin, Alexandr Petrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.10.1939-04.06.1940 Pantelejev, Jurij Alexandrovič1) (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
04.06.1940-DD.09.1941 Pantelejev, Jurij Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
29.09.1941-14.02.1943 Ralľ, Jurij Fjodorovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.02.1943-DD.03.1943 Petrov, Anatolij Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
16.03.1943-25.10.1943 Arapov, Michail Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1943-DD.MM.1944 Petrov, Anatolij Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1944-DD.04.1945 Petrov, Anatolij Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
27.04.1945-18.01.1946 Alexandrov, Alexandr Petrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.01.1946-DD.02.1946 Zozulja, Fjodor Vladimirovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.02.1946-DD.03.1946 Vinogradov, Nikolaj Ignatievič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
11.01.1935-DD.MM.1938 105. letecká brigáda
DD.01.1935-01.09.1941 Námořní základna Ruči
11.12.1936-27.10.1942 Šč-320
DD.MM.1936-20.08.1938 31. letecká brigáda
10.10.1939-DD.11.1940 Ladožská válečná flotila - 1. formování
DD.06.1940-DD.08.1941 Tallinská námořní základna - 1. formování
DD.07.1940-DD.09.1941 Kronštadtská námořní základna - 1. formování
DD.MM.1940-DD.MM.1946 Libavská námořní základna
DD.MM.1940-DD.12.1941 Námořní základna Hanko
DD.06.1941-DD.07.1941 Pobaltská námořní základna
DD.06.1942-DD.12.1942 Kronštadtská námořní základna - 2. formování
DD.01.1943-DD.MM.RRRR Kronštadtský námořní obranný prostor
DD.02.1944-24.08.1944 Lužská námořní základna - 2. formování
DD.09.1944-DD.MM.1946 Tallinská námořní základna - 2. formování
01.04.1945-DD.MM.1946 Kolbergská námořní základna
29.09.1945-25.02.1946 Jastreb
DD.MM.1945-DD.MM.1947 Námořní základna Svinoústí
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Obrazcovyj
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Odarjonnyj
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Otličnyj
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Otvažnyj

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
23.02.1928 Řád rudého praporu2)
07.05.1965 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
1) dočasne poverený

2) zdedený po predchodcovi
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva 2003
ru.wikipedia.org
www.ourbaku.com
URL : https://www.valka.cz/Baltska-flota-1935-1946-1-formovani-t44437#593981Verze : 4
MOD
Diskuse
Prosim nemazat, jinak se opet smaze cele tema ...
URL : https://www.valka.cz/Baltska-flota-1935-1946-1-formovani-t44437#593983Verze : 0
MOD