Main Menu
User Menu

Bedřichov

okr. Jablonec nad Nisou

     
Název:
Name:
Bedřichov
Originální název:
Original Name:
Bedřichov
Další názvy:
Other Names:
Friedrichswald
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Jablonec nad Nisou
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°47'27.918"N 15°08'32.863"E
Místní části:
Local Municipalities:
Bedřichov, Kristiánov
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1558
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Liberec.
Zdroje:
Sources:
https://www.bedrichov.cz/cz/obec-bedrichov/
mesta.turistik.cz
J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
URL : https://www.valka.cz/Bedrichov-t43888#173301Verze : 0

Období:
Period:
Jednotky a úřady umístěné v posádce:
Troops or services located here:

Československo
1918 - 1939
Czechoslovakia
1918 - 1939
07.1938-XX.XXX - Strážní prapor XXIX



Jednotka byla umístěna v budovách tzv. Panského domu z roku 1775.


Zdroj:
J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
URL : https://www.valka.cz/Bedrichov-t43888#300221Verze : 0