Main Menu
User Menu

Bílina

okr.Teplice

     
Název:
Name:
Bílina
Originální název:
Original Name:
Bílina
Další názvy:
Other Names:
Bilin, Belinensis
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Teplice
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°32'54.753"N 13°46'31.247"E
Místní části:
Local Municipalities:
Bílina, Chudeřice, Mostecké Předměstí, Pražské Předměstí, Teplické Předměstí, Újezdské Předměstí
První písemná zmínka:
First Written Reference:
993
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
zámek Bílina
Kostel sv.Petra a Pavla
Husitská bašta
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V období 1.republiky součást politického okresu Duchcov a sídlo soudního okresu.
Zdroje:
Sources:
https://www.bilina.cz/
www.portal.gov.cz
J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
URL : https://www.valka.cz/Bilina-t43876#173289Verze : 0
     
Období:
Period:
Rakousko-Uhersko (1867-1918)
Jednotky a úřady umístěné v posádce:
Units and military institutions located
within garrison administrative boundaries:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR I. division pluku polních kanónů č. 26
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Friedens-Ordre de bataille k. u. k. Heeres, der k. k. und der k. u. Landwehr gültig vom 1.April 1914 (Wien 1914)
URL : https://www.valka.cz/Bilina-t43876#416062Verze : 0
MOD
Mírové náměstí




Zdroje:

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Bilina-t43876#597825Verze : 0
Sloup se sochou Panny Marie




Zdroje:

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Bilina-t43876#597827Verze : 0
Boží muka




Zdroje:

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Bilina-t43876#597829Verze : 0
Socha sv. Floriána




Zdroje:

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Bilina-t43876#597830Verze : 0
Socha svatého




Zdroje:

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Bilina-t43876#597831Verze : 0
Arciděkanství




Zdroje:

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Bilina-t43876#597832Verze : 0