Main Menu
User Menu

Letecká rota 31 [1920-1924]

31st Air Company

     
Název:
Name:
Letecká rota 31
Originální název:
Original Name:
Letecká rota 31
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1920
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká setnina 2
Datum zániku:
Disbanded:
04.05.1924
Nástupce:
Successor:
Letka 31
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1920-15.08.1921 Letecká skupina I/3
15.08.1921-04.05.1924 Letecký prapor I/3
Dislokace:
Deployed:
20.10.1920-04.05.1924 Nitra, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /

Velitel:
Commander:
20.10.1920-DD.03.1922 Pospíšil, Josef ( )
DD.03.1922-DD.10.1922 Novák, Josef ( )
DD.10.1922-DD.05.1923 Diviš, František ( )
DD.05.1923-DD.09.1923 Vinopal, František ( )
DD.09.1923-DD.12.1923 Novák, Josef ( )
DD.12.1923-04.05.1924 Kalla, Josef ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Letecký pluk 3, denné rozkazy 1922-1924
URL : https://www.valka.cz/Letecka-rota-31-1920-1924-t43374#336771Verze : 0
MOD