Main Menu
User Menu

Letka 31 [1924-1929]

31st Flight

     
Název:
Name:
Letka 31
Originální název:
Original Name:
Letka 31
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.05.1924
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká rota 31
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1929
Nástupce:
Successor:
Letka 37
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.05.1924-00.06.1926 I. peruť leteckého pluku 3
00.06.1926-01.10.1929 II. peruť leteckého pluku 3
Dislokace:
Deployed:
04.05.1924-00.06.1926 Nitra, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /
00.06.1926-01.10.1929 Vajnory, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /

Velitel:
Commander:
04.05.1924-DD.03.1925 Kalla, Josef (Kapitán)
DD.03.1925-DD.11.1926 Diviš, František (Nadporučík)
DD.11.1926-DD.05.1927 Saidl, Eduard (Nadporučík)
DD.05.1927-DD.01.1929 Diviš, František (Štábní kapitán)
DD.01.1929-DD.03.1929 Tjunikov, Dimitrij (Kapitán)
DD.03.1929-01.10.1929 Diviš, František (Štábní kapitán)
Výzbroj:
Armament:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Letecký pluk 3
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Letka-31-1924-1929-t49923#192714Verze : 2
MOD