Main Menu
User Menu

21. mechanizovaný sbor [1941-1941]

21st Mechanised Corps / 21-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
21. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
21-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.09.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.03.1941-25.06.1941 Moskevský vojenský okruh
25.06.1941-10.07.1941 Severozápadní front
10.07.1941-05.09.1941 27. armáda
Dislokace:
Deployed:
14.03.1941-15.06.1941 Moskva
15.06.1941-22.06.1941 Idrica
22.06.1941-05.09.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
14.03.1941-05.09.1941 Leljušenko, Dmitrij Danilovič (generálmajor tankového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
14.03.1941-05.09.1941 Asejčev, Anatolij Alexejevič (plukovník tankového vojska)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.06.1941-25.08.1941 185. motorizovaná divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drig, J.: Mechanizirovannyje korpusa RKKA v boju. Moskva 2005.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/21-mechanizovany-sbor-1941-1941-t34433#564929Verze : 4
MOD