Main Menu
User Menu

Maast-et-Violaine, Letiště Maast-Süd [1940-1940]

Maast-Süd Airfield

Flugplatz Maast-Süd

     
Název:
Name:
Letiště Maast-Süd
Originální název:
Original Name:
Flugplatz Maast-Süd
Další názvy:
Other Names:
DD.06.1940-DD.06.1940 Flugplatz Oulchy
Obec:
Municipality:
Maast-et-Violaine
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°16'28.00"N 03°27'17.00"E
Vznik:
Established:
DD.06.1940 obsazeno německou armádou
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
04.06.1940-16.06.1950
4. letka Stíhací eskadry 2
4th Squadron of the 2nd Fighter Wing
04.06.1940-16.06.1940
5. letka Stíhací eskadry 2
5th Squadron of the 2nd Fighter Wing
04.06.1940-16.06.1950
6. letka Stíhací eskadry 2
6th Squadron of the 2nd Fighter Wing
04.06.1940-16.06.1950
II. skupina Stíhací eskadry 2
2nd Group of the 2nd Fighter Wing
04.06.1940-16.06.1950
Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 2
Staff of the 2nd Group of 2nd Fighter Wing
11.06.1940-14.06.1940
1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 77
1st Squadron of the 77th Dive Bomber Wing
11.06.1940-14.06.1940
2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 77
2nd Squadron of the 77th Dive Bomber Wing
11.06.1940-14.06.1940
3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 77
3rd Squadron of the 77th Dive Bomber Wing
11.06.1940-14.06.1940
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 77
1st Group of the 77th Dive Bomber Wing
11.06.1940-14.06.1940
Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 77
Staff of the 1st Group of the 77th Dive Bomber Wing
12.06.1940-16.06.1940
Stíhací eskadra 2
2nd Fighter Wing
12.06.1940-16.06.1940
Štáb Stíhací eskadry 2
Staff of the 2nd Fighter Wing
13.06.1940-16.06.1940
1. letka Stíhací eskadry 2
1st Squadron of the 2nd Fighter Wing
13.06.1940-16.06.1940
2. letka Stíhací eskadry 2
2nd Squadron of the 2nd Fighter Wing
13.06.1940-16.06.1940
3. letka Stíhací eskadry 2
3rd Squadron of the 2nd Fighter Wing
13.06.1940-15.06.1940
7. letka Stíhací eskadry 2
7th Squadron of the 2nd Fighter Wing
13.06.1940-15.06.1940
8. letka Stíhací eskadry 2
8th Squadron of the 2nd Fighter Wing
13.06.1940-15.06.1940
9. letka Stíhací eskadry 2
9th Squadron of the 2nd Fighter Wing
13.06.1940-16.06.1940
I. skupina Stíhací eskadry 2
1st Group of the 2nd Fighter Wing
13.06.1940-15.06.1940
III. skupina Stíhací eskadry 2
3rd Group of the 2nd Fighter Wing
13.06.1940-16.06.1940
Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 2
Staff of the 1st Group of 2nd Fighter Wing
13.06.1940-15.06.1940
Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 2
Staff of the 3nd Group of 2nd Fighter Wing


DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zánik:
Cancelled:
DD.06.1940 opuštěno?
Poznámka:
Note:
Letiště bylo vystavěno na přelomu let 1939/40 pro potřeby francouzského letectva, ale pravděpodobně nebylo využito. Po krátkém působení německých jednotek v červnu 1940 bylo pravděpodobně opuštěno.
Zdroje:
Sources:
https://www.anciens-aerodromes.com/?p=2877
URL : https://www.valka.cz/Maast-et-Violaine-Letiste-Maast-Sued-1940-1940-t245761#679384Verze : 0
MOD