Main Menu
User Menu

Štáb 2. vojenského okruhu [1950-1965]

Staff of the 2nd Military District

     
Název:
Name:
Štáb 2. vojenského okruhu
Originální název:
Original Name:
Štáb 2. vojenského okruhu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1965
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.09.1950-01.09.1965 2. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
15.09.1950-01.09.1965 Trenčín, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 15.09.1950-DD.12.1950 Janda, František (Divisní generál)
DD.12.1950-DD.04.1951 Talášek, František (Brigádní generál)
DD.04.1951-DD.01.1952 Ťokan, Jaroslav (Brigádní generál)
DD.01.1952-12.02.1952 Sadílek, Václav (Plukovník)
12.02.1952-12.06.1953 Sadílek, Václav (Brigádní generál)
12.06.1953-DD.12.1954 Sadílek, Václav (Generálmajor)
DD.12.1954-06.05.1955 Blatenský, Karel (Plukovník)
06.05.1955-DD.10.1956 Blatenský, Karel (Generálmajor)
DD.10.1956-DD.07.1958 Svitáček, Hubert (Generálmajor)
DD.07.1958-DD.09.1960 Hendrich, Josef (Generálmajor)
DD.09.1960-05.10.1961 Pivoluska, Juraj (Plukovník)
05.10.1961-DD.08.1963 Pivoluska, Juraj (Generálmajor)
DD.08.1963-01.09.1965 Pošík, Miloslav (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1950-01.09.1965 6. oddělení
15.09.1950-01.09.1965 Oddělení průzkumu
15.09.1950-01.09.1965 Operační oddělení
15.09.1950-01.09.1965 Organizační a mobilizační oddělení
15.09.1950-01.09.1965 Spojovací velitelství

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Historie československé armády. Sv. 6. Praha 2006.
Vojenské dějiny Československa. Sv. 5. Praha 1989.
URL CZ: https://www.valka.cz/Stab-2-vojenskeho-okruhu-1950-1965-t232271#643541Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Staff-of-the-2nd-Military-District-t232271#643541Version : 0
MOD