Main Menu
User Menu

Szurmayův sbor [1914-1917]

Korps Szurmay / Corps Szurmay

     
Název:
Name:
Szurmayův sbor
Originální název:
Original Name:
Korpskommando Szurmay
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.11.1914
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.02.1917
Nástupce:
Successor:
24. sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.11.1914-14.02.1915 3. armáda
15.02.1915-13.03.1915 2. armáda
14.03.1915-30.08.1915 Jižní armáda
01.09.1915-03.01.1916 1. armáda
04.01.1916-DD.02.1917 4. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Východoevropske válčište

Velitel:
Commander:
DD.11.1914-DD.02.1917 Szurmay, Alexander (Feldmarschalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.11.1914-DD.02.1917 Röder, Wilhelm (Oberstleutenant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1915-03.07.1916 7. pěší divize
16.09.1916-31.10.1916 15. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.austro-hungarian-army.co.uk
URL : https://www.valka.cz/Szurmayuv-sbor-1914-1917-t22739#380663Verze : 0
MOD