Main Menu
User Menu

3. armáda [1914-1915]

3. Armee / 3rd Army

     
Název:
Name:
3. armáda
Originální název:
Original Name:
3. Armeekommando
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1914
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1915
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.08.1914-DD.06.1915 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
DD.08.1914-04.09.1914 Brudermann, Rudolf von (General der Kavallerie)
04.09.1914-25.05.1915 Boroević von Bojna, Svetozar (General der Infanterie)
25.05.1915-10.06.1915 Puhallo von Brlog, Paul (Feldzeugmeister)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1914-DD.09.1914 Pfeffer, Rudolf (Generalmajor)
DD.09.1914-DD.05.1915 Boog, Adolf von (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1914-22.01.1914 11. sbor
DD.08.1914-DD.10.1914 14. sbor
DD.10.1914-07.05.1915 3. sbor
DD.10.1914-22.01.1915 9. sbor
DD.11.1914-14.02.1915 Szurmayův sbor
DD.12.1914-14.02.1915 18. sbor
23.01.1915-11.06.1915 10. sbor
23.01.1915-14.02.1915 5. sbor
23.01.1915-16.05.1915 7. sbor
DD.01.1915-14.02.1915 19. sbor
DD.02.1915-DD.06.1915 17. sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.austro-hungarian-army.co.uk

Jung, Peter: Rakousko-uherská armáda za první světové války. Brno, Computer Press 2007.
Nedorost, Libor: Češi v 1. světové válce. Sv. 1-3. Praha, Libri 2006-2007.
Šedivý, Ivan: Češi, české země a Velká válka 1914-1918. Praha, Nakladatelství Lidové noviny 2001.
K. u. K. Militär Schematismus 1914-1918
Streffleurs Militärische Zeitschrift 1914-1918
URL : https://www.valka.cz/3-armada-1914-1915-t69526#380070Verze : 0
MOD