Main Menu
User Menu

2. pěší divize [1914-1918]

2. Infanterietruppendivision / 2nd Infantry Division

     
Název:
Name:
2. pěší divize
Originální název:
Original Name:
2. Infanterietruppendivision
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1918
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1914-15.05.1915 10. sbor
16.05.1915-11.06.1915 17. sbor
12.06.1915-21.06.1915 9. sbor
01.09.1915-14.10.1915 14. sbor
15.10.1915-03.06.1916 9. sbor
04.06.1916-DD.08.1918 10. sbor
DD.09.1918-14.10.1918 23. sbor
15.10.1918-DD.11.1918 22. sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Jaroslav
DD.08.1914-DD.07.1918 Východoevropské válčiště
DD.07.1918-DD.11.1918 Italské válčiště

Velitel:
Commander:
09.02.1911-13.10.1913 Meixner von Zweienstamm, Hugo (Feldmarschalleutnant)
DD.08.1914-DD.01.1915 Lipošćak, Anton (Feldmarschalleutnant)
DD.05.1915-DD.05.1915 Lipošćak, Anton (Feldmarschalleutnant)
DD.01.1915-DD.04.1915 Langer, Karl von (Generalmajor)
DD.07.1915-DD.06.1916 Sellner, Edmund von (Feldmarschalleutnant)
DD.07.1916-DD.11.1918 Jemrich von der Bresche, Eduard (Feldmarschalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1914-DD.08.1916 3. pěší brigáda
DD.08.1914-25.05.1916 4. pěší brigáda
04.06.1916-DD.04.1918 19. pěší brigáda
DD.04.1918-DD.11.1918 3. pěší brigáda
DD.04.1918-DD.11.1918 4. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. pěší brigáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. pěší brigáda
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.austro-hungarian-army.co.uk/orbat.htm
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-divize-1914-1918-t21975#388075Verze : 0
MOD