Main Menu
User Menu

Tennesseeská armáda [1862-1865]

Army of the Tennessee

     
Název:
Name:
Tennesseeská armáda
Originální název:
Original Name:
Army of the Tennessee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.03.1862
Předchůdce:
Predecessor:
Západotennesseeská armáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1865
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
11.03.1862-24.10.1863 Grant, Ulysses Simpson ( )
24.10.1863-26.03.1864 Sherman, William Tecumseh ( )
26.03.1864-22.07.1864 McPherson, James Birdseye ( )
22.07.1965-27.07.1864 Logan, John Alexander ( )
27.07.1864-19.05.1865 Howard, Oliver Otis ( )
19.05.1865-01.08.1865 Logan, John Alexander ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
John H. Eicher & David J. Eicher: Civil War High Commands, Stanford University Press, Stanford, 2001
URL : https://www.valka.cz/Tennesseeska-armada-1862-1865-t219041#613156Verze : 1
MOD