Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 110 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 110 / VPB-110

Hliadková bombardovacia peruť 110

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 110
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 110
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 110
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-14.06.1945 19. skupina RAF
14.06.1945-25.06.1945 Letecké křídlo floty 5
25.06.1945-01.09.1945 Letecké křídlo floty 6
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-14.06.1945 ?, NAF Dunkeswell
14.06.1945-25.06.1945 Virginia Beach, NAS Norfolk
25.06.1945-01.09.1945 Seattle, NAS Seattle

Velitel:
Commander:
01.10.1944-12.01.1945 Knight, Page (Commander)
12.01.1945-01.09.1945 Campbell, Duncan A. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-01.09.1945 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL CZ: https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-110-1944-1945-t215718#605668Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Patrol-Bombing-Squadron-110-VPB-110-t215718#605668Version : 0
MOD