Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 142 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 142 / VPB-142

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 142
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 142
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 142
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 142
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-24.02.1945 Letecké křídlo floty 8
24.02.1945-31.05.1945 Letecké křídlo floty 2
31.05.1945-DD.09.1945 Letecké křídlo floty 18
DD.09.1945-10.10.1945 Letecké křídlo floty 2
10.10.1945-02.01.1946 Letecké křídlo floty 8
02.01.1946-15.05.1946 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-01.03.1945 Sunnyvale, NAS Moffett Field
01.03.1945-10.10.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
10.10.1945-02.01.1946 Alameda, NAS Alameda
02.01.1946-15.05.1946 Edenton, NAS Edenton

Velitel:
Commander:
01.10.1944-02.01.1946 Guthrie, John H. (Lieutenant Commander)
02.01.1946-25.01.1946 Palmer, Walter T. - acting (Lieutenant (Junior-Grade))
25.01.1946-08.02.1946 Strieter, Robert M. - acting (Lieutenant Commander)
08.02.1946-15.05.1946 Worner, John J. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
DD.01.1945-15.05.1946 Lockheed PV-2 Harpoon
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-142-1944-1946-t212438#597589Verze : 1
MOD