Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 142 [1943-1944]

Bombing Squadron 142 / VB-142

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 142
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 142
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 142
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1943-16.08.1943 Letecké křídlo floty 6
16.08.1943-25.07.1944 Letecké křídlo floty 2
25.07.1944-05.09.1944 Letecké křídlo floty 14
05.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 8
Dislokace:
Deployed:
01.06.1943-18.08.1943 Whidbey Island, NAS Whidbey Island
18.08.1943-31.07.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
31.07.1944-05.09.1944 Coronado, NAS San Diego
05.09.1944-01.10.1944 Sunnyvale, NAS Moffett Field

Velitel:
Commander:
01.06.1943-05.09.1944 Miller, Clayton L. (Lieutenant Commander)
05.09.1944-01.10.1944 Guthrie, John H. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.06.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-142-1943-1944-t212437#597588Verze : 2
MOD